lolll

Jsou sportovci živnostníci?

Jsou sportovci jako např. fotbaliste živnostníci? Nebo za ně soc. zdr. plati klub?

Odpovědi
Schluker

To je ruzne. Nekteri jsou zivnostnici, jini zamestnanci a pak jsou i nekteri, kteri jsou ve sluzebnim pomeru.

Edison

Nejsou. Myslím, že tyto „daně“ si platí sami a rovněž tyak nějakou tu daň z příjmu určitě platěj.

Tw!st

Záleží jak kteří. Třeba fotbalisti jsou něco jako „zaměstnanci“ fotbalového klubu. Ale třeba takový tenista může být živnostník. Krom toho stejně většina známějších sportovců jsou tak i tak živnostníci, protože mají možnosti dělat tzv. influencing (reklamu).