yuko

Jsou polarizacni bryle totez jako specialni bryle pro cteni displeju na slunci – Reed Screen Sunglasess?

http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/special­ni-bryle-pro-cteni-displeju-na-slunci/sc-4-a-1118182/defau­lt.aspx

http://miluje­mebryle.cz/oc­ni-optika-online/bryle-rady/vite-jak-poznate-polarizacni-bryle-my-ano

Je fajn odpocinek na slunicku, ale chci se koukat na film. Se slunecnimi brylemi to nejde a bez nich si budu kazit oci.
Mate vyzkouseny polarizacni bryle? – ty zrovna doma nemam. Da se pres ne divat na displej? A nebo mate Reed Screen Sunglasess?

Nejlepší odpověď
Kepler

Polarizační brýle jsou vhodné tam, kde chceme zabránit odleskům, např. pro řidiče, rybáře (vidí pod hladinu). Na čtení displejů to nemá vliv. Zlepšit čtení displeje může jen zvýšení jeho jasu, u každého NTB by to mělo být možné. Z továrny je to nastaveno na úspornější režim.

Další odpovědi
mzm

Výrobce píše: „využití známé technologie lomu paprsků o tenké horinzotální příčky“, což by vedlo spíš na difrakci, jak polarizaci. Jestli se kvůli tomu lépe kouká na displej nejsem schpen říct. Jestli se vám brýle líbí, kupte si je. Hodnotu bych viděl spíš v designu jak ve funkčnosti.

Mnohlé LCD produkují polarizované světlo, takže polarizační brýle na čtení displejů mít vliv bude. A v případě světla odraženého by mohly i zlepšit čitelnost.

Lépe čitelné displeje ale se vytvoří spíše přidáním antireflexních vrstev na průhledné vrstvy (skla, plasty), tedy nějakou tou „fólií“, optimálně na obě strany (což nemusí být na hotovém výrobku možné), tedy optimálně už při návrhu výrobku.

Třeba displej od jedné navigace od Garmina jsem byl schopen sledovat velmi dobře i na plném slunci.

Klaproth

Není to totéž. Přes polarizační brýle, při jistém úhlu natočení, není na LCD vidět vůbec nic. Ověřeno pokusem.

yuko

No, je to lepsi. Ale u mobilu – iphonu? Sviti-li slunko,na displeji vidim houby. Taky je to v nastaveni?

Kepler

To nevím.