Dr. Darko

Jsou ještě místa, kde se stále těží nové zlato?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, velké zlaté doly jsou v JAR, Rusku, Austrálii, zlato se ale těží i v Číně, USA, Kanadě …
Nejneuvěřitelnější zlatý důl se jmenuje Grasberg, leží na Nové Guinei (v západní části patřící Indonésii), je to jáma o průměru více než 2 km viditelná z vesmíru, uprostřed hor v nadmořské výšce přes 3000 m.n.m., s obrovskými dopady těžby na životní prostředí.

Další odpovědi
Kepler

Ano, je jich mnoho, ale těžba je dostatečně rentabilní jen někde. Viz https://www.ak­tualnicenazla­ta.eu/celosve­tova-tezba-zlata

Drap

Ano, takových je ještě spousta.

aliendrone

I když se zlato stále těží, tak POŘÁD je to to „staré“, žádné „nové zlato“ neexistuje. Přesněji jde o PRASTARÉ zlato, je totiž starší, než Sluneční soustava. ;) :D :D

autacek

Ne asi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Asi by se ho našlo spousta v jádře Země. Ale to je nejlíp chráněný trezor 🙂