ElonMusk

Jsou daně výpalným stádomafie, nebo jsou legitimní součástí společnosti?

S přihlédnutím k tomu, že jsem nucen účastnit se státního socialistického zdravotního pojištění, a nemám možnost se jej neúčastnit, jsem nucen své úspory na penzi odevzdávat státu, aby mi následně bylo řečeno, že na důchody nebudou peníze, a důchod se o X let posouvá. Zároveň se mé peníze používají na nákup SmartWings a podobných SOUKROMÝCH subjektů, které mě nezajímají. Také třeba nemusím mít auto, celý život žiju jako digitální nomád a silnice nevyužívám. V případě investic na kapitálovém trhu odevzdávám 15 % ze zisku státu, ale pokud bych měl 15 % ztrátu, tak mi ji stát neuhradí. A pokud tyto daně nezaplatím, spadnu do exekuce a stát mi sebere vše. Mám za to, že ani sicilská mafie nebere svým členům tolik peněz. V jiných zemích funguje sociální a zdravotní na soukromém principu, každý si platí jen kolik a komu chce. U nás to ale jinak než stádně nejde. Alespoň že nám Alenka zrušila tu daň z nabytí nemovitosti, je to hodná paní.

Nejlepší odpověď
elkon

Ten kdo uvažuje logicky a zdravým rozumem jistě pochopí, že určité daně jsou nutností. Nebýt daní, tak nemáme silnice, rozvody vody, plynu elektřiny, nemocnice, dopravu a pod. Otázka pak je jak daně vysoké. To se odvíjí od ekonomiky jednotlivých zemí.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… kdyby se na to zeptal někdo na Alíkovi, odpověděl bych, zde takto položený dotaz svědčí buď o nízké vzdělanosti a neschopnosti uvažovat tazatele, nebo o dosti nejapný pokus vyprovokovat odpovídající k politické diskuzi …
… slez ze stromu, otevři oči, a pak se zeptej …

da ny

Pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě.
Mícháte jablka s hruškama, postrádám základní znalost o principu, chodu a zákonech ČR.

Od r. 1996 vím, které ročníky půjdou s 30% do důchodu (postupně se snižuje z 90%). To, že se zvyšuje hranice odchodu do důchodu je věc jiná (zákonodárci, které máte možnost volit).
Zdravotní a sociální pojištění včetně daní se platilo i za minulého režimu.
Daně několik století (u nás).

CHOD STÁTU se PLATÍ VŠUDE na světě (někde církev). U nás ozbrojené složky (armáda, policie), záchranné složky (hasiči), školství, zdravotnictví (FN), soudy a ostatní státní úřady, TV, Rozhlas, pošta, dráha, MHD aj..
To, že neužíváte silnice je Vaše věc (solidární systém), chodníky a cesty, že tedy „lítáte vzduchem“. Cyklostezky také nepoužívám a je jich více než chodníků. :D

„Alespoň že nám Alenka zrušila tu daň z nabytí nemovitosti, je to hodná paní.“ ⇒ další Vaše neznalost. Zaplatíte to jinak a více!

zjentek

Jsi ElonMusk, máš být zdánlivě v poho…

Alenka najednou spadla z hrušky a praštila se do hlavy, ovšem i tak na nic světaborného nepřišla. O jakém nabytí brlohui je řeč? Stavíš brloh, zaplatíš daň za materiál. Koupíš brloh, zaplatil ji předchozí stavitel. Ten si ji zahrnul do ceny, takže ji zaplatíš. Co vlastně Alenka zrušila? Na tytop hrátky se systémem já nemám žaludek, proto žiji alternativně a daň je ta, že nikdy nebudu jako ElonMusk. (;(;(;

hapiky

Pokud nechodíš k volbám, můžeš si za to sám. Pokud k volbám chodíš, pak ze svého hlediska volíš ty nesprávné.

Pepa25

Opět nesmyslná, manipulativní otázka … Jak to chlape děláte?

zjentek

Vidím, že hapiky se tady v podstatě pokusil rozlousknout paradox každého člověkem stvořeného systému, včetně těch náboženských a politických. Ovšem pro řádné vysvětlení tohoto paradoxu, dovolím si zde malý překlad odpovědi do člověčiny:

Pokud neděláš, co ti neprospívá, můžeš si za to sám, protože tímto tvým přístupem se vše obrátí v tvůj neprospěch!