Dr. Darko

Jsou chovaní divocí koně plaší?

Jsou chované divoké koně plaché?

Odpovědi
Gonfaloniér

Divocí koně asi nejsou plaší, no ne?
Ale nevěděl jsem o tom, že se chovají (krotí) ještě dovocí koně.

ivzez

Divocí koně se nechovají.
Po odchytu se ochočí a chovají se ti ochočení.

Divocí žijí volně v přírodě a s plachostí to u nich bude asi podobné jako u chovaných.
Některý bude plachý více, jiný méně nebo vůbec.

Michálek1245

Já asi chápu tu otázku, i když tady někdo zbytečně slovíčkaří. :) Samozřejmě, že v přírodě narození koně mají tu povahu trochu plašší. :) Ale není to nic, s čím by si neporadilo udidlo od https://eques­trians.cz/491-udidla/ ale je potřeba u toho chovu počítat s tím, že prostě musíte být trochu opatrnější a hlavně u toho odchovu více přemýšlet. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kateřina Šil

Divocí koně jsou a budou divocí, tedy jen dokuď je někdo neochočí ale to je velice těžké. Chodím na koně neboli mám svého vlastního koně.