Avatar uživatele
barunka4202

Jsem vegetarián od letošního června. Moje okolí mě stále přemlouvá, ať zase začnu jíst maso, ale já se bez masa obejdu.

Rodina by chtěla, abych jedla aspoň kuřecí, já si ale nejsem jistá, jestli se mám zase vrátit „do starých kolejí“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Agneta, gecco před 3093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Kuřecí – pokud nemáš přísun z domácího zdroje, rozhodně nejez – to je skoro jedovatý…
Ale pokud nebudeš jíst maso, budeš nemocná – zejména v době, kdy se tvůj organismus vyvíjí (až budeš dospělá, jez si co chceš).
Takže si dej hovězí, vepřové, skopové a nezapomínej na ryby…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Vegetariánství není přirozený způsob stravování. Všechno extrémní je špatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Barunko,
co si představuješ po pojmem vegetarián
a kdo je podle tebe vegetarián?

Nestačí jenom přestat jíst maso.
Je potřeba si sestavit vyvážený jídelníček,
takový, aby ti nechyběly žádné živiny.

Nemáš-li možnost si takový jídelníček sestavit
(nevíš-li, jak na to, nebo vaří tví rodiče), vrať se
zatím k masu.

Pro vegetariánství by ses měla rozhodnout až na základě
kvalitních (!! nemůžeš věřit všemu z internetu) informací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Ty se obejdeš, ale tělo ne!! 🙂

Je pravda že kuřecí je dneska o život. 😁

Ale rozhodně neblbni a jez. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Maso nejím žádné, protože na něho nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

„Jsem vegetarianka, ale jim kureci a ryby“, tak to me rozbilo :D .Jak nekdo muze byt vegetarian, kdyz nevi, co to znamena?

Kazdopadne maso bys mela jist, obsahuje ziviny, ktere nikde jinde nenejdes. Ano, daji se doplnovat pomoci vyzivovych suplementu, ale zase jsou vyrobeny nejakym zpusobem z masa, takze pak by je podle logiky vegetarianu vegetarian nesmel konzumovat.

Pokud ti stoji niceni organismu jen kvuli tomu, abys vycnivala z kolektivu a mohla rikal „hele, jsem vegetarian“, tak do toho. Je mi lito tvoji mamky, resp. vzdycky je to nejhorsi pro to okoli, kteremu na tobe zalezi, a ty si takhle dobrovolne nicis telo a ublizujes jim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Nejím maso cca 20 let – nicméně proces přechodu u mně trval cca 2 roky. Nemocný jsem nebyl hodně dlouho, krevní obraz mám jako mimino, když lezu s kamarády po horách, obvykle mi nestíhají (to samozřejmě není zásluhou vegetariánství, jen tím chci dopředu vyvrátit jednu z rozšířených námitek – že vegetariáni nutně podávají slabé výkony) V tomhle záleží na každém člověku osobně, okolí do toho nemá co mluvit. Co se týče návratu do starých kolejí, záleží, jestli jsi takto spokojená. Mě maso nijak nechybí a rozhodně nemám chuť potají futrovat klobásy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Já jsem taky vegetariánka.
Jím ale kuřecí* a ryby*. Nejím vepřové a hovězí, protože je zamořené antibiotiky a hormony. Mám ale možnost vepřového a hovězího biomasa…jen ty salámy a šunky nevypadají tak hezky jako konvenční (nemají chemii, která drží barvu).

Maso z velkochovu se moc jíst nemá – vyjádří se tím podpora rozumné politice:D

*) ale né to jedovaté
a žádného jedovatého Pangásiuse z Vietnamu

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

je otázka, čo vás viedlo k vegetariánstvu?

nechutná vám mäso? – keď na neho „dostanete chuť“, zasa ho začnete jesť.
ak ho nejete z presvedččenia, že sa vám protiví zabíjať živé tvory – nuž, choďte do prírody a pozerajte sa – všade niekto miekoho požiera (i rastliny sú živé).
ak nepoznáte dôvod – ako radiť, ako dôvodiť?

z čisto biologického hľadiska je človek všežravec, ktorý bielkoviny živočíšneho pôvodu potrebuje, ženy, budúce matky, obzvlášť.
takže porozmýšľajte, či sa poddať nejakýmm idiotským trendom okolia (nejesť mäso).
alebo myslite na svoje zdravie – a to i to duševné.

človek sa stal homo sapiens práve kvôli konzumácii mäsa – musel ho loviť, tak sa stal múdrejším.
tak buďte múdra.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Maso je pro náš organismus důležité,ale obejdeš se bez něj.
Jen nebuď vegetarián jako Agneta,která jí kuřecí a ryby,to už není vegetariánství.
Nejenom z masa může být člověk živý.
http://www.vyzivovi-poradci.cz/nahrady-masa
http://zdrave­jist.blogspot­.cz/2012/09/cim-nahradit-maso.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shef

zdravím,ono zaleží v jaké věkové kategorii jste.Pokud jste ještě tvz Teenka tak bych s tím vegetarianstvím moc nepřeháněl.Člověk jako tvor maso potřebuje,vita­míny,proteiny a přírodní tuky.Jak tu bylo řečeno,ano vy se možná bez masa odejdete ale vaše tělo ne,jo můžete se s prominutím ládovat těmi různými chemickými sračkami,co slouží jako náhražky,ale tím riskujete víc že odrovnáte metabolismus než když si dáte pořádný vepřový řízek :) ale je to vaše rozhodnutí,ale svážil bych pro i proti :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek