Anonymm2847

Proč mi beta bojovnice nežere krmivo?

Jestli je tu nějaký zkušený akvárista, tak bych se chtěl zeptat, proč mi beta bojovnice nežere krmivo.
Nevím, jestli to není tím, že je v novém prostředí ( mám ji 2 dny), nebo voda je v pokojové teplotě 22,5 °C. Akvarko má asi 20 litrů.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nedá se říci, ale jisté je jedno – je jí zima. Teplotu zvyš na 25°C. Jinak i pro jedinou rybu považuji 20litrovou nádrž za týrání zvířátek, byť je to „jen blbá rybka“. Pořiď alespoň 40l, takové to chovatelství „v okurčáku“ je podle mne prasárna. Nic na tom nezmění fakt, že to tak mnozí dělají.
https://www.a­quaworld.cz/cla­nek.php?id=6

Další odpovědi
Kepler

Naprosto souhlasím s kolegou. „Akvárko“ o 20 l není akvárko, hodí se jen jako vytíračka. O akvaristice je třeba něco vědět, složení a teplota vody, jaké zvolit topné těleso, rostliny, vzduchování, filtrace a další. Obecně platí, že čím větší akvárko, tím méně práce s ním je, jen tak můžeš udělat jakýs takýs vhodný biotop.

autacek

Pro jednu bojovnici je taková velikost akvária dostatečná, avšak čím menší akvárium, tím těžší udržet potřebnpu kvalitu vody.

Až bude mít hlad bude žrát, ale klidně zkus i živou stravu (nitěnky).

Emefej

STUDENÁ VODA!!! Proč si o bojovnicích nejprve něco nepřečteš?

Monika N.

Je to individuální,každá Betty ji něco jiného.Moje nejí sušené krevetky a komáry jen granulky a červíky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.