lolll

Je zdravější čočka nebo hrách?

Co je zdravejsi?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct, záleží na tom, co očekáváme.. Zkuste se sám/sama porovnat.

"Luštěniny jsou bohatým zdrojem rostlinných bílkovin, tvoří tedy důležitou stavební jednotku svalů.

Hrách
Hrách je důležitým zdrojem aminokyselin, bílkovin, dále obsahuje tuky, enzymy, betakaroten, vitaminy E, B1, B2, B6, lecitin, fytoestrogeny, z minerálů fosfor, vápník, hořčík, síru, ze stopových prvků chrom, železo, měď, kadmium, kobalt, mangan, selen a zinek.

Hrách pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, zbavuje tělo jedovatých látek. Aktivuje látkovou přeměnu v buňkách. Dále také posiluje nervy, duševní svěžest a celkově omlazuje.
..
Čočka
Čočka je výborným zdrojem bílkovin a aminokyselin, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitaminu B1, B2, B6 a provitaminu A.

Léčivé účinky čočky
Čočka posiluje činnost ledvin, jater, slinivky i sleziny. Dodává železo pro správnou krvetvorbu. Dále reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá tím proti únavě a poklesu výkonnosti."

http://www.da­ma.cz/zdravi/fa­zole-cocka-a-hrach-jsou-opravdovy-energeticky-zazrak-nechybeji-vam-lusteniny-23476

Další odpovědi
Drap

Stejná otázka. Je zdravější jablko nebo hruška ?. Nelze srovnávat nesrovnatelné. Hrách i čočka by měly být součástí vyvážené stravy.