Tw!st

Je vyšší denní dávka kofeinu zdravá?

Je pro dospělého zdravého muže v pořádku, když do sebe každý den dostane přibližně 800mg kofeinu denně? 400 ráno a 400 odpoledne. Jen pro doplnění, není to ve formě 5ti sladkých káviček, ale bez cukru. Ráno větší kafe slazené pouze stévií a odpoledne předtréninková suplementace, která má v jedné dávce cca 400mg kofeinu, opět bez cukru.

Nejlepší odpověď
annas

Mám dojem, že jste chtěl pití kávy omezit. Nechce se mně hledat, ale uvědomuji si, že jsem psala o zdravé kávě s ganodermou.

Na pití kávy jste si vypěstoval určitou závislost. Ale jde o vaše zdraví, takže záleží na vás, jak se zachováte.

"S kofeinem je to jako s ohněm: dobrý sluha, ale zlý pán.

Dlouhodobé pití kávy je zdravé a celkově lidé pijící denně 3–4 šálky kávy (230–408 mg kofeinu), mají celkově nižší riziko úmrtí na srdeční choroby ve srovnání s lidmi, kteří kávu do svého denního režimu prozatím nezařadili.

Otázkou zůstává zdali je to kvůli obsahu kofeinu nebo dalších zdraví prospěšných látek v kávě? Vždyť lidé, kteří moc nemusí zeleninu a ovoce, přijmou drtivou většinu antioxidantů právě z kávy, pokud ji tedy pijí."

https://aktin­.cz/kolik-kofeinu-uz-je-pres-caru-a-co-nam-muze-zpusobit

Další odpovědi
hapiky

Vyšší dávka kofeinu nemusí škodit mladým a zdravým lidem. Kdo se léčí na vysoký tlak, vyšší dávka může znamenat kolaps.

Drap

U každého jedince bude dávka jiná. Pro mne by to bylo moc.

akceptujto

Předpokládám, že si sportovec takže pokračuj a skončíš jako ten hokejista na Slovensku, kterému doslova explodovalo srdce (dával si vždy dva energeťáčky před tréninkem). Obecně kofein zvyšuje riziko výskytu onemocnění srdce nebo infarktu u osob, jejichž průměrná denní spotřeba přesahuje pět šálků kávy.

Kepler

Kofein je alkaloid se stimulujícími účinky a pro zdravého člověka by až 6 šálků kafe denně nemělo být problémem. Je celkem lhostejné, jestli bude káva slazená, nebo ne.

Tw!st

akceptujto: Kdo ale ví, jestli ten hokejista neužíval i něco úplně jiného než jen kofein…