Avatar uživatele
Tw!st

Je vyšší denní dávka kofeinu zdravá?

Je pro dospělého zdravého muže v pořádku, když do sebe každý den dostane přibližně 800mg kofeinu denně? 400 ráno a 400 odpoledne. Jen pro doplnění, není to ve formě 5ti sladkých káviček, ale bez cukru. Ráno větší kafe slazené pouze stévií a odpoledne předtréninková suplementace, která má v jedné dávce cca 400mg kofeinu, opět bez cukru.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 1482 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám dojem, že jste chtěl pití kávy omezit. Nechce se mně hledat, ale uvědomuji si, že jsem psala o zdravé kávě s ganodermou.

Na pití kávy jste si vypěstoval určitou závislost. Ale jde o vaše zdraví, takže záleží na vás, jak se zachováte.

"S kofeinem je to jako s ohněm: dobrý sluha, ale zlý pán.

Dlouhodobé pití kávy je zdravé a celkově lidé pijící denně 3–4 šálky kávy (230–408 mg kofeinu), mají celkově nižší riziko úmrtí na srdeční choroby ve srovnání s lidmi, kteří kávu do svého denního režimu prozatím nezařadili.

Otázkou zůstává zdali je to kvůli obsahu kofeinu nebo dalších zdraví prospěšných látek v kávě? Vždyť lidé, kteří moc nemusí zeleninu a ovoce, přijmou drtivou většinu antioxidantů právě z kávy, pokud ji tedy pijí."

https://aktin­.cz/kolik-kofeinu-uz-je-pres-caru-a-co-nam-muze-zpusobit

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Vyšší dávka kofeinu nemusí škodit mladým a zdravým lidem. Kdo se léčí na vysoký tlak, vyšší dávka může znamenat kolaps.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

U každého jedince bude dávka jiná. Pro mne by to bylo moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
akceptujto

Předpokládám, že si sportovec takže pokračuj a skončíš jako ten hokejista na Slovensku, kterému doslova explodovalo srdce (dával si vždy dva energeťáčky před tréninkem). Obecně kofein zvyšuje riziko výskytu onemocnění srdce nebo infarktu u osob, jejichž průměrná denní spotřeba přesahuje pět šálků kávy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Kofein je alkaloid se stimulujícími účinky a pro zdravého člověka by až 6 šálků kafe denně nemělo být problémem. Je celkem lhostejné, jestli bude káva slazená, nebo ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tw!st

akceptujto: Kdo ale ví, jestli ten hokejista neužíval i něco úplně jiného než jen kofein…

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek