martin14

Je výhodnější koupit celý stolní počítač nebo když si poskládám?

Nejlepší odpověď
bolak

Záleží na tom.

Prodávají se vzorové sestavy, přímo od výrobce nebo od prodejce, který tě často vyjdou levnějc než kdyby sis to poskládal sám > http://stolni-pocitace.heure­ka.cz/

Druhá věc je KDE nakoupíš. V dřívějších dobách, kdy sem počítačům ještě rozuměl, sme si zkoušeli s kámošema v hlavě kompletovat PC sestavy a vyšlo nám to na díly třeba na 25.000. Pak jsme se zašli podívat do autocontu na úplně tu samou, sestavenou do výrobce sme tam našli za 50 facek.

Pokud se vyskytuješ ve městě kde je víc obchodů, tak v každým obchodě se ceny komonent nějak liší. V jednom může bejt levná základní deska kterou chceš, ale drahej procesor, v druhým je to zas naopak, čili uděláš to, že si voběháš obchody a nakoupíš vždycky tam kde se ti to nejlíp vyplatí. Dá se tak celkem ušetřit, ale hlavně to tímhle způsobem nesmíš kupovat po internetu, protože tam platíš za dopravu tý každý komponenty a to by pak vyšlo mnohonásobně dráž.

A pokud by sis kupoval počítač na díly a nechal si ho sestavit přímo v obchodě, tak ten obchod ti normálně spočte cenu komponent a za kompletaci si pak dá nějakou přirážku. Většinou se to pohybuje kolem tisícovky navíc, ale znám krámy, kde nemaj nemaj moc zákazníků, a tak tohle dělaj zadarmo, aby si nějaký nahnali. Takhle aspoň zabijou ten čas, kterej by jinak museli trávit lajkováním na facebooku nebo hledáním min.

Další odpovědi
venkovan

Koupím celý počítač – mám na celý dvouletou záruku. Koupím po částech – záruku mám jen na díly ještě k tomu riziko, že mi ji pro neodbornou montáž neuznají.
Takže je to jen o volbě a důvěře v kvalitu jednotlivých dílů.