hanavall4

Je v pořádku, že se budím ve strachu a depresí?

Poslední dobou se budím ve strachu a v depresi. Vždy, když se vzbudím, tak to je hodinu před budíkem a cítím úplný strach. Když si chci zase lehnout, tak se budím co chvíli… dneska to bylo takové, že se mi zdálo, že je 6:15 a já jsem se tam rozbrečela, že chci vstávat, ale nemohla jsem… prostě mě polil strach… Je to normální, nebo bych měla jít k psychiatrovi?

Odpovědi
Drap

psychiatr

Anketa je špatně položená. Chybí jiná možnost. Normální to jistě neni. Možná by stačilo jedno-dvě sezení u psychologa.

autacek

to jsou ty chvíle

Ano, taky to tak mám, nevíš, co se na nás řítí, všude kolem ti lžou, nevíš chvíle, kdy co vyletí do povětří, spadne neudržovaný most, vypukne kvůli USA a KLDR válka, atd., atd., a kam vůbec ten svět spěje. Ale chápu, že to můžeš mít i jen kvůli škole či příteli, dětem, obecně je to prostě takové klima.

yuko

normální věc

Jako holka jsem mivala casto desive sny, ktere jsou ty tam 🙂
Muj otec by rekl – to je jen nevyrovnana hormonalni hladina 🙂

Jiří Bohumil

to jsou ty chvíle

Může se občas stát. Pokud je to často, nutno konzultovat s psychologem, psychoanalytikem. Na psychiatry pozor, nasadí antidepresiva a nemusí to být vždy to nejlepší.

Dochy

to jsou ty chvíle

Těžko říct. Občas to asi není nic neobvyklého, ale pokud je to často a příliš silné asi by bylo lepší se poradit… (i někde jinde než tady)

Arne1

to jsou ty chvíle

že by špatné svědomí ?

lota

to jsou ty chvíle

Asi nějaké erupce na Slunci – nebo na Měsíci. Prostě je teď takové horší období, normální to není, ale není (nemusí) to být setrvalý stav.

da ny

to jsou ty chvíle

..... Kdy je třeba se zamyslet a hledat možnou/né příčiny, důvod strachu…
Může to být spojeno s posunem času (já „trpím“ po celou dobu LČ 😁), budíte se o 1 h dříve. Jste spokojebá vs rodinným životem a vztahy? Co v práci či ve škole, něco Cím vadí, štve Vás, máte ibavu? Jste „bábovka“ nebo děvče do nepohody? Máte strach, že zaspíte?
Jaký je Váš životní styl, strava, pohyb, nechybí Vám nějaké vitamíny, prvky.
Máte ráda podzim, zimu, nebo Vám ponurý čas, chladné počasí a nedostatek světla nevyhovuje? Věříte si, máte dostatek sebevědomí, máte se ráda, jste se sebou spokojenbá? Řešíte „neřešitelné“ nebo to necháte jiným…? Trpíte snad tzv. socíální fobií? Obáváte se změn, řešení?
Pokud máte pocit, že nic z toho se Vás netýká, tak vyhledejte psychologa
(často zároveň psychiatr v jedné osobě), pokud to uznáte za vhodné..

Mnoha lidem s „děsivými sny“ jen chybí hořčík 🙂
https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/do­logran-natural-gold-90-g/#utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-opesBB&utm_ter­m=dologran-natural-gold-90-g