zdenek l

Je v ČR nějaká politická strana, která lidem slibuje bezjadernou energetiku?

Odpovědi
aliendrone

Jo, pokud vím tak donedávna to měli v plánu vymaštění ekošmejdi (Zelení – nwm jestli „pod tlakem okolností“ nyní neotočili, bylo by jim to podobné). Jen si představ JAK by to vypadalo bez Temelína a Dukovan DNES! Tipuji že čtvrtina národa by si bála nabít telefon, aby to mohla zaplatit, muehehe. A Němci by bez naší elektřiny (z atomek) BLESKOVĚ padli do blackoutu – konečná. ;) :D :D

elkon

Slibovat mohou, ale ten kdo má „všech pět pohromadě“ dobře ví, že v našich podmínkách jiné řešení než jádro není.

Kryšpín

Sliby se slibují blázni se radují, měl jsem diskuzi s pamětníkem – nafta palivo budoucnosti, jádro elektřina palivo budoucnosti, plyn a nikdy jinak od Rusa bude levný a na věčné časy, poté soláry / postačí přemluvit slunce /, větrníky / přemluvit větřík / možná má Greta pravdu země hoří tudíž se otepluje a tím se ušetří vše bude vyřešeno.

zdenek l

Největší spolková země Rakouska Dolní Rakousko vyrábí 100% elektřiny z obnovitelných zdrojů již od roku 2015.

zdenek l

To snad má být 100% elektřiny vyrobeno v atomových elektrárnách? Být 100% závislí na dovozu palivových tyčí ze zahraničí? Snad i jiné energetické zdroje mají mít svůj podíl na energetickém mixu. Radioaktivita je škodlivá pro lidi a životní prostředí. Už se u nás vyrábí asi 40% el. energie z jádra.

elkon

Nikde se nemluví o 100%. Máme také několik vodních elektráren (ty větrníky nepočítám, musí foukat vítr, podobné to je se sluncem), ale hlavně nebuď vyplašenej. Nesmíš všemu věřit.