Je Rusko jednou z posledních zemí nezkaženou moderní dobou, kde plyne čas v poklidu a žije se postaru?

Nejlepší odpověď
Kepler

V takové Moskvě se žije až moc moderně. Ale Rusko je strana širokája, někde ještě žijí v lidovém 2+1 (zemljanka 2 m pod zemí a 1 m od lesní stezky). Na Sibiři dokonce našli bábušku, která žila odtrženě od okolního světa a ani nevěděla, že sovětskije druzja uže pašli v riť.

Další odpovědi
Slecna 007

Určitě ne. Co taková Čína na venkově? A Zimbabwe?

mosoj

Nežije se postaru. Jenom se žije skromněji a pomaleji k čemuž jim dopomáhají lidumilné a mírotvorné Spojené Státy Americké.
Ruský národ již prožil snad veškeré krutosti, které lze na stát uvrhnout. Takže z jejich pohledu se jim nyní žije dobře. V tomto jsou neporazitelní, proti ostatním Evropanům a hlavně Američanům.

mosoj

Slečna 007. Kolikrát a na jak dlouho jste byla v Číně.
Můj spolužák 2×. Poprvé za nemalé peníze celý měsíc, projel Čínu po vlastní ose z Pakistánu až do Pekingu. Přijel, řekl „oni nám tady lžou“ a druhý rok tam jel opět na měsíc, po vlastní ose. Platil si i vlastního tlumočníka, protože na venkově se nedá jinak než čínsky domluvit. Ano některým našim by se tam nelíbilo. Všichni pracují.

Slecna 007

Co má kamarád s tlumočníkem společného s tím, že se v některých částech Číny žije postaru, resp. pomaleji a bez některých moderních nezbytností?

mosoj

Kepler. Radio Jerevan čerpá zprávy od Eskymáků a Čukčů. Těm ale také kupodivu nic nechybí, lidi kteří by je chtěli přesvědčovat do jarangy nepustí.

Kepler

Přiznávám, že ty zemljanky jsou jenom moje domněnka, i když pravděpodobná. Ale ta zpráva o zapomenuté samotě na Sibiři proběhla nedávno všemi médii po celém světě jako senzace. Kompletní reportáž vč. poskytnutí rozhovoru a fotografií. Takže žádné rádio Jerevan, spíš bych si tipnul, že jsi na tamní střední škole studoval.

mosoj

Ale jinak všechna čest tobě, že máš takovou starost.