Lakal

Je rozdíl mezi 50ccm skůtrem a 125ccm velký ?

Je mi 15 a rodiče mi nabízejí ,že mi koupí skůtra. Jelikož od 15ti je možné řídit jen 50ccm tak přemýšlím na tím , že rodiče poprosím aby mi koupili 125ccm skůtr.
Na kterym budu moct jezdit jen na otcově pozemku (zaučovat se se skůtrem) a počkat si 10 měsícu do 16ti let. Prosím o radu…

Nejlepší odpověď
anonym

Je velký, 75 ccm, ale jinak, vydrž do 16-ti a určitě neprohloupíš.

Další odpovědi
suaeda

Také bych radil počkat a pořídit silnější stroj. Ne z důvodu, že by jezdil o něco rychleji, ale silnější 125 ccm má vyšší výkon a tudíž rychlejší akceleraci (rozjezd) na křižovatce a snáze uveze i případného spolujezdce.

Magix.cz

Skutr je fajn, ale motorka je prostě motorka. Dal bych přednost i malé motorce „s kvaltama“, ale klidně začni skutříkem, i tam zažiješ príma situace – podzimní klouzací listí, nebo nově opravená zatáčka posypaná štěrkem…to už si jen hledáš místo, kam zapluješ, tak to prostě je. Každopádně – helmu si dám na kebuli vždycky, i na 50 metrů – je to rána, když spadneš na asfalt, ale nemít jí, tak ti teď nepíšu…

mosoj

Veliký převeliký. Asi jako mezi tříkolkou a kolem.