Dafid

Je řidičák na motorku výškově omezen? Popřípadě na jakou výšku?

Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
klumprt

V zákoně nic takového není, ale bez opory ve stupačkách to asi nepůjde. A nohama se ovládá řadící páka a zadní brzda.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No musíš mít nohy na stupačkách, pokud na ně nedosáhneš, tak nemůžeš udělat papíry.

cukrar

Není výškově omezen, pokud lékař vydá zprávu, že jste schopen, pak klidně můžete na autoškolu.
Doplňuji:
Pokud máte opravdu omezení výšky, vozidla se přeci upravují.
Takže nesmíte vše každému věřit. Některé motorky nemají stupačky.

setapouch

Ano, výška poslední verze je 54 mm. Stejně jako na ostatní skupiny.

JájsemRaibek

klumprt-sice to v zákoně není, ale je tam myslím definováno, že se musíš držet řidítek a mít nohy na stupačkách. Tím je jasné, že pokud na ně nedostane, tak holt nemůže jezdit.
Samozřejmě nezařadí, nezabrzdí (např. u fichtla).