nyjono

Je reálné, že by se v dohledné době začaly v ČR používat děrované bezdušové cyklo pláště?

Viděli jsme včera v TV reportáži.
Nelze je propíchnout, do města zn.ideál.

Nejlepší odpověď
Kepler

To bych teda chtěl tu reportáž shlédnout. Pokud vím, bezdušové pneu a pláště jsou používány už nějakých pár let a od těch, co potřebovaly duši se liší jen tím, že duši nepotřebují. V každém případě jsou natlakované. Nevím teda co se myslí tím „děrované“.

Další odpovědi
gecco

Aha – já tu reportáž neviděl, takže jsem marně dumal, co máš na mysli…
😉
Nejde o bezdušové, ale bezvzduchové ´pneu´, pro více info hledej např. „airless“ nebo „tweel“…
https://www.go­ogle.cz/search?q=twe­el+bicykl&cli­ent=opera&hs=Lfp&tb­m=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwjP8oO­A29DTAhXCjSwKHTPLDL­wQsAQIJw&biw=1366&b­ih=659
https://www.go­ogle.cz/search?q=twe­el&client=ope­ra&hs=ZJ&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0a­hUKEwjL3e7d2tDTAh­WDBywKHd_1CAQ­QsAQINA&biw=1366&­bih=659
Takové pneu už se pár let (10 určitě) testují, ale jejich rozšíření do běžného používání v nejbližší době nevidím příliš růžově – myslím, že zásadním problémem bude cena…
😉

Drap

Jak dlouho e dohledná doba? Letos to určitě nebude.

nyjono

Keplere, bylo to asi z Japonska, ale jistota to není.
Pneu byly nenafukovací s velkýma dírama, aby pružily.
Byly to kola na půjčení ve městě. Přes sms zákazník dostal kód k odemknutí zámku a kolo si půjčil.

Kepler

Aha, něco jako plné pryžové obruče u prvních automobilů, nebo dnes u některých kočárků. To se ale neosvědčilo, protože se obruče při jízdě silně zahřívaly a na ráfku moc nedržely. Takže to Japončíci asi nějak vyřešili. Zajímavé.

BergySeltzer

http://www.bo­redpanda.com/a­irless-flat-free-tire-bike-nexo/ 🙂