Curiosity

Je pro mě nějaké riziko uzavírat spoření a pojištění, když na to nemám a chtějí to za mě platit rodiče? (já 28let..)

ČTĚTE CELÉ PROSÍM!!! Mamka a otec začali fungovat jako „finanční poradci“ u ZFP akademie. Chtějí mi založit spoření a pojistky, aby využili dotace od státu, úroků atd. Oni tvrdí, že na to mají a že to není problém. Já o to nestojím. Nechci, aby mě stále sponzorovali. Navíc stejně si to vždy vyberou. Ale mi třeba během let půjčují občas peníze. Vše se jim snažím vracet. Oni argumentují, že si to pak klidně vyberou pro sebe. MÁM DO TOHO JÍT??? Co když se stane, že to nebudou moci hradit. Budu mít JÁ nějaký problém?? Děkuji!

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

chápu, že to jsou vaši rodiče… ale sama říkáte ::já o to nestojím:: – to je to, co by měl správný fin.poradce především slyšet! celé mi to připadá, že z vás chtějí získat co nejvyšší provizi a takhle se dobré fin.poradenství nedělá… :(
pokud tímto způsobem chcete rodičům pomoct, tak ano, dá se, jediné riziko je opravdu v tom, že přestanou platit, ale jak dlouho to chtějí dělat? aby, až si najdete práci, to na vás všechno nehodili stylem ::teď se starej ty:: …pojistky mohou pro neplacení zaniknout, ale budete mít záznam v registru dlužníků – což může být problém při žádosti o půjčku

jinak konkrétně – jste mladá, ve vašem případě má smysl dobrá úrazová pojistka s progresivními trvalými následky, není třeba pojišťovat smrt na nějaké vysoké částky; spoření do pojistky není vhodné – právě proto, že se musí pořád platit; když si budete do stejných fondů spořit přímo, tak můžete platby přerušit jak je libo; penzijní připojištění – to bych vám doporučila taky, ale stačí min. platba 100,–/měs.; stavebko – jedině pokud tedy chcete max. vyžímat stát

a když se tu doporučují dobří fin.poradci, tak také doporučím firmu, se kterou jsem moc spokojená: www.fincentrum.com

Další odpovědi
anonym

Docetla jsem cele… a : Sporeni , i penzijni pojisteni , tam , i kdyz penize mit dejme tomu pozdeji rodice , nebo vy mit nebudete – nebudete moci dale sporit…nic se nestane. Jen vam nedaji ty uroky na ktere by jsme mela narok. A vybirat jen tak ale nepujde , jsou dlouhe vypovedni lhuty. Pro vas ale zadne riziko opravdu neni. Pokud rodice nabizi pomoc , tak ji muzete v budoucnosti vyuzit. Nikdy nevite , kdy se situace obrati , a mozna jednou budete pomahat vy jim. Proste , kdyz maji , chteji pomoci a radi , tak bych si ty penize vzala. Samozrejme nesmi oni cekat ale vdek , nebo tak neco… rozumite. ? 🙂 -iv-

ARIS

Já se na to dívám takto: Máte nějakou pojistku? Pokud ne, tak určitě doporučím nějaké pojištění na úraz i spobytem v nemocnici následkem úrazu i nemoci. A určitě spoření, ale kvalitní. Je moc různých pojistek které jsou výhodné spíš pro banku. Pokud smlouvu uzavřou oni a vy budete jako pojištěná (oni pojistník), tak to berte. Rodiče vám budou platit a když budou chtít, tak to zruší.
Už vícekrát jsem tu psal, že využívám svého poradce, ze začátku jsem měl nedůvěru, ale protože vím, že špatné zprávy se šíří rychle a dobré pomaleji, tak jej rád doporučuji. Můžete s ním nezávazně konzultovat své postoje :www.smsporadce­.ic.cz

Drap

Riziko je vlastně jen jediné a to že rodiče přestanou platit, ať už z jakýchkoli důvodů. Potom bude muset dojít k ukončení smluv. Jinak je vše pro vás jen a jen výhoda

Hlada

Jde o to, jací jsou rodiče poradci. Pokud mají dobré informace a umějí je využít, bude to pro všechny přínos. To musíte zvážit sama, nikdo jiný vaše rodiče nezná lépe. Je pochopitelné, že veškerá rizika ponesete vy. Musíte tedy jednat stejně, jako byste smlouvu uzavírala sama. Důkladně si ji prostudujte a pokud nejste schopna ji plnit bez příspěvku rodičů, dobře se seznamte s možnými sankcemi.

gnosis

smlouvy budou na Vase jmeno, RČ, cili veskere prava a povinnosti se tykaji Vas. pokud rodicum duverujes, vis, ze s penezi pracovat umi a slibujou ti, ze vsechny poplatky a splatky zaplati oni, nevidim duvod toho nevyuzit:) od smluv odstoupit muzes, samozrejme to byva s nejakym poplatkem nebo cekaci lhutou (ne vzdy), zalezi na pojistovne / bance. nicmene muj nazor a zkusenosti se ZFP a hlavne lidmi ze ZFP znas, psal jsem to tu par dni zpet.

zajda1

využít dotace ze států,daň ulevy apod.:-) známe, sám jsem se tak prezentoval.
Bojím se, jestli zde rodiče nepracují dlouho, že podlehli menší vidině nenáročného získání peněz.
Není dobré si uzavírat pojištění, kde si budete peníze zhodnocovat, sice super, máte dan.ulevy, ale pri vyberu vam to stejne stat zdani.vzdy je primarne na zajištění.
Existují i možnosti, kde v případě nezaplacení měsícčního příspěvky Vás pojišT´tovna nebude bombardovat upomínkami a taky, že peníze se začínají kumulovat hned, a ne až po 2,3letech a více. Bohužel dostali to vysvěteleno jen jednostranně.