cepice

Je lepší mít úrazové, nebo životní pojištění?

Nemohu najít podrobný popis rozdílů těchto pojištění, ale předpokládám, že úrazové bude totožné jako životní, jen veškeré příhody musí být spojeny s úrazem, je to tak?
Máte s tím někdo zkušenosti? Co je lepší si vybrat?

Odpovědi
Kepler

Výběr je závislý na tom, kde cítíš největší riziko.

„Životní pojištění byste měli mít, je-li na vás někdo finančně závislý, například rodina, nebo v případě, že chcete zmírnit negativní dopady v případě úrazu, onemocnění nebo invalidity, obecně kritické životní situace spojené se zdravím“. Více zde: https://www.klik­pojisteni.cz/zi­votni-pojisteni/?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=sear­ch&utm_campaig­n=71-008-ss-cz-zivotniho-pojisteni-typos
Úrazové pojištění kryje rizika spojená se zraněním (úrazem): jednorázové příhody, trvalé následky (invalidita), smrt. https://finan­cer.com/cz/po­jisteni/urazo­ve/
Existuje spousta pojišťoven a každá z nich má různé nabídky. Vybrat si musí klient, jaký rozsah zvolí. Tady musím upozornit, že existuje množství výluk, některá rizika jsou dokonce nepojistitelná. Doporučuji nepodepisovat smlouvu na počkání, ale nejdřív si vyžádat jejich podmínky a ty doma v klidu pozorně prostudovat.

autacek

Nejlepší je, přečíst si pojistné podmínky.

ivzez

Já považuji s výjimkou „státních pojištění“ (důchodové, nemocenské, zdravotní) všechna pojištění za vyhozené peníze.

Řada mých známých měla uzavřeny pojistky „NaVšechnoMožné“, ale v případě, že došlo k pojistné události, se pojišťovny vždycky z plnění nějak vykroutily.

Jediné pojištění, které uzavírám, je cestovní zdravotní pojištění.
Tam mi případné riziko přijde poměrně vysoké.

nyjono

Ne ne, je to jinak.
Úrazovým poj. jistíš sebe. Životním jistíš někoho blízkého.

Drap

Nejlepší varianta je mít obě dvě.

nyjono

Drape, proč obě? Záleží na tom, co je potřeba. Třeba u mně je životko zbytečné a potřebuju jen úrazovku.

cepice

Proč je u vás životní zbytečné? Máte to na manžela/ku?

ivzez

Ani jedno z těch pojištění nesplní to, co slibuje.
Ale jestli máte pocit, že uzavřená pojistka před něčím ochrání…