Avatar uživatele
Jamajka

Je přestřihnutí krátké jazykové uzdičky nezbytné?

Je mi už 15 let a mám příliš krátkou jazykovou uzdičku. Dosud mi to brání jen ve vypláznutí jazyku a vyslovení hlásek R a Ř. Zatím jsem o tom četla jen na internetu, a tak se ptám, zda-li někdo nemáte zkušenosti? Je zákrok (přestřihnutí nebo laserem) nutný? Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3002 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Jamajko, nezbytné je používat vlastní rozum.

K čemu ti budou cizí zkušenosti, když jsme každý jiný? Lékaři sem nechodí

  • a kdyby chodili, nedokázali by přes internet nezbytnost zákroku posoudit.

___

Na jednu stranu jsi ještě hodně mladinká – ještě nevíš, co všechno tě čeká,
ale na druhou stranu už jsi dost velká, aby tě dospělí brali vážně, aby ti vysvětlili,
čemu nerozumíš, a aby brali v potaz i tvé názory a přání (samozřejmě v případě,
že je dokážeš adekvátně vyjádřit).

Až půjdeš příště k lékaři, nech si od něj všechno vysvětlit – co přesně zákrok obnáší, v čem a jak dlouho tě může nějak omezovat, v čem ti může pomoci a
co bude následovat v případě, že se zákrok neuskuteční. (Dobrý lékař ti zvládne vše vysvětlit tak, abys mu rozuměla, přestože máš ještě málo zkušeností.)
___

Je ti teprve 15 let, celý život máš před sebou. Chceš předem vyloučit všechna povolání, v nichž je důležitá (v některých i nutná) správná výslovnost?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Pokud máte v tomto věku problém s výslovností, tak někdo něco ve vašem dětském věku pořádně zaspal…(především rodiče)
Zákrok je banální, minimální, který zvládají bez problému i malé děti.
V den zákroku nejez nic kyselého (štípne to)
Viděla jsem jich desítky, je to „prkotina“, žádné zbytečné strachy! :D

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví