Jamajka

Je přestřihnutí krátké jazykové uzdičky nezbytné?

Je mi už 15 let a mám příliš krátkou jazykovou uzdičku. Dosud mi to brání jen ve vypláznutí jazyku a vyslovení hlásek R a Ř. Zatím jsem o tom četla jen na internetu, a tak se ptám, zda-li někdo nemáte zkušenosti? Je zákrok (přestřihnutí nebo laserem) nutný? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jamajko, nezbytné je používat vlastní rozum.

K čemu ti budou cizí zkušenosti, když jsme každý jiný? Lékaři sem nechodí

  • a kdyby chodili, nedokázali by přes internet nezbytnost zákroku posoudit.

___

Na jednu stranu jsi ještě hodně mladinká – ještě nevíš, co všechno tě čeká,
ale na druhou stranu už jsi dost velká, aby tě dospělí brali vážně, aby ti vysvětlili,
čemu nerozumíš, a aby brali v potaz i tvé názory a přání (samozřejmě v případě,
že je dokážeš adekvátně vyjádřit).

Až půjdeš příště k lékaři, nech si od něj všechno vysvětlit – co přesně zákrok obnáší, v čem a jak dlouho tě může nějak omezovat, v čem ti může pomoci a
co bude následovat v případě, že se zákrok neuskuteční. (Dobrý lékař ti zvládne vše vysvětlit tak, abys mu rozuměla, přestože máš ještě málo zkušeností.)
___

Je ti teprve 15 let, celý život máš před sebou. Chceš předem vyloučit všechna povolání, v nichž je důležitá (v některých i nutná) správná výslovnost?

Další odpovědi
da ny

Pokud máte v tomto věku problém s výslovností, tak někdo něco ve vašem dětském věku pořádně zaspal…(především rodiče)
Zákrok je banální, minimální, který zvládají bez problému i malé děti.
V den zákroku nejez nic kyselého (štípne to)
Viděla jsem jich desítky, je to „prkotina“, žádné zbytečné strachy! :D