Válek Petr

Je potřeba při reklamaci zboží mít originální daňový doklad?

Nebo stačí jeho naskenovaná kopie?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Daňový doklad netřeba. Stačí záruční list.

Další odpovědi
Dochy

Je nutné prokázat koupi. Originál dokladu je ze zvyku nejrychlejší a nejjednodušší způsob. Kopie by podle mně měla stačit, ale můžeš to mít těžší s vyřizováním. (víceméně jen proto, že jde o nestandardní způsob)

cukrar

Ano stačí i kopie. Alespoň já to tak dělám, že předkládám kopii. Jen jednou na mě chtěli originál, ustopil jsem, ale přidražil jsem jim to ve vyčíslení nutných nákladů spojených s reklamací.