AndyT

Je potřeba k vypalování na CD/DVD vypalovačka?

Vím že je to opravdu triviální otázka, ale já nemám prakticky s vypalováním žádně zkušenosti. Mám vypalovací program, ale nevím,jestli budu potřebovat i vypalovačku. Stačí obyčejná CD/DVD ROMka?
Doplňuji:
Takže bude stačit obyčejná CD/ROM?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano s podporou vypalování např. http://www.al­za.cz/lite-on-ihas120-cerna-d436257.htm
Doplňuji:
Jak jsem psal nesmí být obyčejná ale s funkcí vypalování (Read – Write | RW)

Další odpovědi
bolak

Nebude, musí to být RW, CD-RW a DVD-RW.

CD-ROM je jen na čtení, tudíž aby na to šlo vypalovat, musí být v podrobnostech u mechaniky uvedená i rychlost zápisu, např. Rychlost čtení: 12× Rychlost zápisu: 8×

nebo tak něco.. > http://mechani­ky.heureka.cz/f:2624:7­787/

Dochy

Zhruba jak psali kolegové. Záleží co chceš pálit. K dostání jsou:
CD ROM (no už asi k dostání nebudou) – pouze čtení CD
DVD ROM – pouze čtení CD/DVD
DVD kombo (DVD-ROM/CD-RW) – čtení DVD, čtení a zápis CD
DVD RW – čtení i zápis CD i DVD

Dál už jsou v současnosti dostupné i mechaniky pro BR, které většinou umí i CD/DVD. Vlastnosti si ale musíš ohlídat.