derny

Proč DVD mechanika nenačte vypalovaná CD?

DVD mechanika nenačte vypalovaná CD. Neznáte nějaký program, co to dokáže, nebo něco podobného??? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Žádný takový program neexistuje – jde buď o mechanický a nebo optický problém mechaniky.
😉

  1. zjisti si, jaká media mechanika ´umí´ (R+/-, RW+/-…) a jen ta používej k vypalování
  2. sniž rychlost vypalovaní na cca polovinu maximální (a nebo méně)
  3. zkus mechaniku vyčistit

___
A nebo mechaniku vyměň.
😉

Další odpovědi
Hlada

To nedokáže žádný program. Je to problém mechaniky. Vypalovaná média dávají na výstupu ze snímače o 30 – 50 % nižší napětí. Pokud je laser vyčerpaný nebo optika špinavá, mechanika médium nepřečte. Velký rozdíl je mezi značkami, ale i sériemi. Nejdřív je proto potřeba zjistit, jestli nejsou vadná média, potom vyčistit čočku laseru. Nepoužívat žádné čisticí CD! Jen líh, izopropanol nebo Hofmanské kapky.