Avatar uživatele
FlAsh_7

Je podtrhávání při učení opravdu efektivní, nebo ne? Jak to doopravdy je?

Zajímavá 0 před 1075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
AlfonzSP

Jakekoliv strukturovani textu je efektivni. Dulezite je podtrhat jeno dulezite veci, podtrhat treba polovinu textu nedava smysl. Pri uceni je pak dulezite vcasne opakovani dane latky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nikdy jsem to nedělal a nechybělo mně to. Je to jak pro koho.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Hlavně pro lidi s vizuální pamětí je to výborná pomůcka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je to individuální. Někomu to může pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Dělal jsem to dost často, mám vizuální pamět a rád jsem používal i různobarevné podtrhávání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že mnohem efektivnější, než podtrhávání textu, je udělat si „výcuc“ toho nejdůležitějšího a napsat si ho ručně. Už jenom to, že si zaměstnáš mozek oním výběrem, ti ulehčí zapamatování. Je to sice pracnější, ale účinné. Navíc máš text na papíře vždy po ruce a můžeš si udělat opáčko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Je třeba zapojit všechny smysly, pokud to jde – zlaté pravidlo už J. A. Komenského.

Učit se nahlas = sluch, podtrhnout – zvýraznit = zrak. Dělat si tzv. konspekt rukou, musíte přemýšlet = mozek. Umožňuje to také lépe se orientovat, dělat si poznámky k vypsánému.

Záleží na každém jedinci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nemusí ísť vždy o „podtrhávání“, ale stačí aj značka na boku, ktorej tvar napríklad niektoré zo znakov l*?!:<_ upozorní výstižnejšie.
Tieto značky upozornia na zvýšenú pozornosť

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
EKSOT123

Alfonz, myslím taky tak. Sice je možné, že i když podtrháš polovinu textu, tak samotný proces podtrhávání ti v tom okamžiku pomůže, ale pro pozdější opakování je to matoucí a chtělo by to mít podtržené jen klíčové věci.

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce