FlAsh_7

Je podtrhávání při učení opravdu efektivní, nebo ne? Jak to doopravdy je?

Nejlepší odpověď
AlfonzSP

Jakekoliv strukturovani textu je efektivni. Dulezite je podtrhat jeno dulezite veci, podtrhat treba polovinu textu nedava smysl. Pri uceni je pak dulezite vcasne opakovani dane latky.

Další odpovědi
elkon

Nikdy jsem to nedělal a nechybělo mně to. Je to jak pro koho.

Ametyst

Hlavně pro lidi s vizuální pamětí je to výborná pomůcka.

Emefej

Je to individuální. Někomu to může pomoci.

paul1

Dělal jsem to dost často, mám vizuální pamět a rád jsem používal i různobarevné podtrhávání.

Kepler

Myslím, že mnohem efektivnější, než podtrhávání textu, je udělat si „výcuc“ toho nejdůležitějšího a napsat si ho ručně. Už jenom to, že si zaměstnáš mozek oním výběrem, ti ulehčí zapamatování. Je to sice pracnější, ale účinné. Navíc máš text na papíře vždy po ruce a můžeš si udělat opáčko.

annas

Je třeba zapojit všechny smysly, pokud to jde – zlaté pravidlo už J. A. Komenského.

Učit se nahlas = sluch, podtrhnout – zvýraznit = zrak. Dělat si tzv. konspekt rukou, musíte přemýšlet = mozek. Umožňuje to také lépe se orientovat, dělat si poznámky k vypsánému.

Záleží na každém jedinci.

led

Nemusí ísť vždy o „podtrhávání“, ale stačí aj značka na boku, ktorej tvar napríklad niektoré zo znakov l*?!:<_ upozorní výstižnejšie.
Tieto značky upozornia na zvýšenú pozornosť

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Alfonz, myslím taky tak. Sice je možné, že i když podtrháš polovinu textu, tak samotný proces podtrhávání ti v tom okamžiku pomůže, ale pro pozdější opakování je to matoucí a chtělo by to mít podtržené jen klíčové věci.