Avatar uživatele
krftwrk

Je normální, že si vůbec nic nepamatuji z prvních circa 3 let mého života ?

Prostě jako bych do té doby neexistoval. Až najednou zhruba od 3,4 let si začínám něco pamatovat. Je to normální nebo za tím může být nějaká porucha ? (Mám ADHD, horší krátkodobá pamět)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MonkeyKing před 3811 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MonkeyKing

Je to naprosto normální, spíš ti, kteří si na něco vzpomínají jsou na hlavu!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Je to normální, já si taky nepamatuju nic z prvních tří let tvého života. Navíc vem si jak by to bylo depresivní, vzpomínky toho kdy na tebe každej žvatlá, kdy si každou chvíli nasereš do gatí nebo vzpomínka na to jak cucáš mámě prso.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Já si pamatuju pár momentů, ale upřímně řečeno, vůbec nevím, jestli si je skutečně PAMATUJU, nebo si pamatuju vyprávění a obraz dodaný fotkami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Určitě si něco pamatuješ. Jak jsi ty nejrannější vzpomínky datoval, aby jsi mohl říci které jsou nejstarší. Já si toho pamatuji dost, ale jisté vzpomínky nejsem schopný datovat ani podle událostí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Spíše naopak – jen málokdo si pamatuje něco z období před 3. rokem. Jsou výjimky – lidé, kteří si z tohoto období pamatují pár zásadních detailů, intenzivnějších zážitků, a dokonce jsou i tací, kteří si pamatují střípky z období svého narození, ale není to příliš časté a i u těchto lidí jsou to spíš takové záblesky, momenty, než třeba celá příhoda. Je to tím, že malé dítě vnímá svět hodně odlišně, mnoha věcem ještě nerozumí a neumí je popsat, což má velký vliv i na uložení do paměti.
ADHD na to nemá vliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Ano. Neznám nikoho, kdo by z těchto let něco pamatoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Je to normální. Já si toho pamatuju vůbec omezeně z celého dětství i puberty a to už asi moc normální není…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví