Ver17109

Je normální, když se mi menstruace o šest dní zpožďuje?

Je mi 14 let a do minulého měsíce byla moje menstruace celkem plynulá, plus minus jeden den. Nyní, když už je to opět pět dní, než před dvěma měsíci, jsem z toho celá nervózní…

Odpovědi
Palpatine

Úplně normální to není. V hodně případech to může značit těhotenství. Ale pokud jsi pohlavní styk ještě neměla (předpokládám vzhledem k věku že ne) tak můžeš být v klidu. Zpoždění menstruace může mít několik důvodů. Například stres nebo úbytek na váze. Ale nebylo by naškodu kdybys navštívila gynekologa.

Zdroj: https://proze­ny.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-zdravi/219917/ne­propadejte-panice-7-duvodu-proc-se-vam-zpozdila-menstruace-krome-tehotenstvi.html

ivzez

V tvém věku to může být normální (trvá i několik let, než se menstruace
ustálí), ale také nemusí. Přesně ti odpoví gynekolog.

marci1

U mladých dívek bývá nepravidelnost celkem běžná.
"Na začátku cyklu (12 – 14 let) dívky trápí nepravidelnost tohoto jevu, ale není to nic vážného, ani zdravotně závadného. Pokud dostaneš první menstruaci je možné, že příští měsíc žádná nebude, a ten další měsíc také. Obecně se bere tolerance půl roku, než by si dívka měla dojít na gynekologii. Samozřejmě se nic nestane, pokud si tam dojde dřív a ujistí se, že jí doopravdy nic není. Já druhou menstruaci dostala skoro přesně půl roku po té první a nebylo to žádným gynekologickým, zdravotním problémem.

Menstruační cyklus se většinou srovná časem. Okolo sedmnáctého roku už by se měla dostavovat “pravidelně”. 🙂

https://proslec­ny.cz/nepravi­delna-menstruace/

Katie13

Mně to přijde normální, menstruaci už pár let mám, většinou výkyv max. 2 dny… ale když mám nervy, jsem nemocná, nebo třeba hodně cvičím, stane se, že mám zpoždění i týden. Navíc takhle ze začátku mi to přijde poměrně přirozené, máš rozbouřené hormony a prostě se to takhle občas rozhodí. :) Gynekologa nenavštěvuj, akorát ti nabídne antikoncepci a bude tě strašit tím, jak je to nepřirozené, pokud je to třeba o týden, je to v pohodě. Samozřejmě kdyby to byl měsíc, už bys tam asi měla zajít. Ale stopro to bude dobrý a za pár měsíců se to srovná úplně.

Palpatine

Něco jiného samozřejmě je pokud jsi v nedávné době pohlavní styk měla. V takovém případě si kup těhotenský test, protože je riziko že bys těhotná být mohla. Svěřit se rodičům a navštívit gynekologa je potom nutné.