lolinka255

Je normální aby 12 ti letá holka výška 170 cm vážila 68 kg?

váha-68kg
výška-170cm
pohlaví-dívka
věk-12,5
Doplňuji:
sportuje každý den asi 15 min někdy i hodinu

Nejlepší odpověď
marci1

Proč by to nemělo být normální ? Zkus si dle zdroje vypočítat BMI pro dívky : 🙂
http://www.rus­tovyhormon.cz/do­kumenty/bmi-divky.pdf

Další odpovědi
ivzez

BMI ti vychází 23,5.
Jenže z váhy, výšky +BMI nelze říct nic jiného,
než kolik měříš, vážíš a jakou hodnotu máš BMI.

Paradoxně mohou vážit více štíhlí sportovci,
protože svaly jsou těžší než tuk.

K posouzení situace bys musela uvést informace
ke své životosprávě a o tom jak a jak často sportuješ.

Abych odpověděla na otázku:
Může to být normální a nemusí.

gecco

Normální je leccos – co je na tomto divného???

Zaibatsu

divného je na tom to, že je tlustá a to dost, váží jako ženská a je jí 12, to rozhodně normální neni

Conchus

Je to úplně normálně narostlá holka. Co se ti na ní nezdá?

střevo

mýho známýho dcera byla ve 12 (před 6 lety)podobná, ty míry by na ní pasovaly…a vypadala jako hezká šesnácka. Těch 12 by jí nikdo nehádal, tomu se vopravdu nedalo věřit…

cochee

Zaibatsu: váží jako ženská, ale i měří jako ženská, pokud vím tak 170 cm není zas až tak normální výška u 12 let staré holky. Ty ji znáš, že víš, že je tlustá?? :-O

marci1

Díky „cochee“. Dívka ve 12 letech měří průměrně asi 153 cm. Pokud má 170 cm, nemůže vážit 42 kg. 🙂

renard2206

Marci1, skoro to vypadá, jako by jsi si myslela, že váha snad něco znamená :(
svaly váží o mnohem více, než tuk, takže výše zmíněná dívka (12let) má asi nadprůměrnou hladinu testosteronu (u sportovkyň je to naprosto běžné, jednak je jeho produkce zvýšená tvrdými tréninky a také u trénování vydrží ti, co mají výsledky a to jsou lidé, co mají optimální hladinu testosteronu) a tím pádem je úplně v pohodě mít 68kg při vyrýsované formě bez tuku 🙂 Takže si začni zjišťovat informace (nejlépe v praxi, asi jsi v životě neposilovala) a táhni s tou BMI kalkulačkou (která je zcela neobjektivní a není k ničemu použitelná) do hajzlu.