Rokio

Je ne/legální, abych sám zpíval na vlakovém nádraží a vydělal si tak peníze?

Žebrota je většinou zakázána ve velkých městech (např. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň atd.). Město, ve kterém žiji, je malé.

Navíc já bych něco poskytoval za určitou protihodnotu, tedy peníze. Je to spíše obchod než-li žebrota.

Na OA jsem vytvořil pár písní a několik desítek básní. Byl jsem třídní bard. No dobře, spíše třídní šašek.

Jednoduše bych si vzal nádobu od okurek a šel bych na nádraží a začal tam zpívat, když bych zrovna nešel do práce. Pokud by se to někomu nelíbilo, šel bych o dům dál a zpíval jinde.

Dělal bych to s cílem rychleji našetřit na byt pro mamku. Zatím při vynechání mého příjmů ze zaměstnání bych za 17 let v době mých čtyřicátých narozenin měl finanční majetek ve výši 1.800.000 Kč. Zahrnul jsem zde investice do tří fondů a plně využité stavební spoření. Doplňkové penzijní spoření mám na přilepšení ve stáří.

Na byt potřebuji dva miliony českých korun plus inflace za 17 let. To by mohlo vyrovnat půjčování peněz druhým lidem a organizacím, akcie, které si za své hospodářské nadbytky koupím a již zmíněný přivýdělek na nádraží.

Na práci tolik nespoléhám, protože nevím, jestli se v ní dlouhodobě zdržím, i když to plánuji. Zatím mám stoprocentní přítomnost plus nějaké přesčasy

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jestli zpíváš tak, jak děláš to svý moderní umění, tak tě zavřou pro pobuřování a výtržnost … práce je sice poslední zoufalej pokus, jak přijít k penězům, ale poctivej, a využívá jej většina lidí … učili vás na tej prestižní obchodní akademii pěkný věci, jen co je pravda, no, ale lepší pokus, než vybírat peníze z automatů …

Další odpovědi
Drap

Neni to nelegální pokud na to máš živnost a pokud ti dovolí vystupovat na nádraží.Podle tvých dotazů soudím, že bude lépe když to ani nebudeš zkoušet.

Arne1

Nelegální to je:

  1. nemáš povolení od nádraží že smíš něco takového dělat na jejich území. A myslím si, že ani nemáš šanci takové povolení dostat.
  2. určitě neplatíš příživníkům z OSA za veřejnou produkci

kelley

Veřejnou hudební i jinou uměleckou produkci řeší většinou městská/obecní vyhláška. Říká se tomu busking, takže hledej tohle slovo. Viz třeba: https://www.fa­cebook.com/bus­kingcz

Hufnágl

Že by úpal nedej bože úžeh?

anonym

Radši se registrujte na jedný z těch stránek, kde se díváte na reklamu a pak se vám připíše 0,0001 dolaru.
Nebudete tím nikoho otravovat a vyděláte si zhruba stejně jako zpěvem a hledáním drobáků na zemi.

aliendrone

Pokud zpíváš tak dobře jako já, jde přímo o ZLOČIN PROTI LIDSKOSTI! ;) :D :D

Kryšpín

Brachu dráždíš tady starousedlíky nepřejou ti rozlet, podle mého ŽL a dohodnout se šéfem kolejnic a můžeš zpívat, když půjde okolo ruský mužík tak Suliku, když to bude od záp. hranic borec, tak Das Lied der Deutschen a do ouška jenom tajně Deutschland Deutschland úber alles no a pokud to bude na procházce český kmet bude nadšen Ach synku synku.

elkon

Dej už konečně pokoj s tím předváděním a vnucováním své osoby. Tvé výplody nikoho nezajímají.

Rokio

Hufnágl: To ne. U nás dnes celý den prší.