tony2412

Je někde stanoveno, kolik litrů má mít nádrž na vodu na WC?

Vím, že jsem někde četl, že nádrž na vodu může mít (podle EU) myslím jen 6 litrů, nebo 3 litry? Je to pravda?//Hlada a co sis myslel,vždyť europoslanci vymýšlejí většinou všelijaký hovadiny,musejí vykazovat nějakou činnost…

Nejlepší odpověď
anonym

mít může podle EU, ale skutečnost může být úplně někde jinde. stačí se podívat na nefunkční napouštěcí či vypouštěcí systém nádržek a celé normy můžou jít do kanálu 😁

Další odpovědi
Hlada

Myslel jsem, že jde o vtip, ale ono je to myšleno vážně. Problém je, že dokud nebude stanoven maximální průměr a délka výkalu a k tomu dovolený počet normovaných lístků toaletního papíru, bude se ucpávat ležaté potrubí kanalizace.

marci1

Podle EU by to nemělo být více než 5 litrů+Ecolabel. . V současnosti je to 6–11 litrů.
http://voda.tzb-info.cz/uspory-voda-kanalizace/10596-doporuce

gecco

Jo – je to tak, počti si – https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=http://ec.e­uropa.eu/envi­ronment/gpp/pdf/cr­iteria/toilet­s/criteria_To­ilets_cs.pdf&ved=0a­hUKEwiuu9Gh_4TLAh­XKCpoKHY18BKYQ­FggcMAE&usg=AF­QjCNFSf7BKn3bVI­SAWPbEM9WH24CtB­2A&sig2=QfwUQL-TX7f34gtohJ3ftA – ale – to se týká veřejných zakázek v tzv. „zeleném režimu“…
😉

zjentek

V mé novostavbě mi vodař nastavil „geberit“ takto:
malé spláchnutí-3l, velké- 6l a když je „problém“, je možný libovolný z těch tlačítek přidržet a proteče 10l. Normy neznám, ale s vodařem jsem to nijak neřešil a z něčeho ten vodař určitě vycházel- napadá mě jedině návod a nebo předpis.