tableťák

Je nějaký zásadní rozdíl mezi 2.0 A a 2.1 A?

Ahoj, mám tablet od Samsungu, na orig. nabíječce má Output: 5.0V – 2.0A a mobil má 5.0V – 1.0A a chci si objednat usb redukci do auto-zapalovače. Tam ovšem píšou, že má nabíječka Output1: 5.0V – 2.1A a Output2: 5.0V – 1A. Je mezi tím nějaký zásadní rozdíl a nemůže to mobilu/tabletu uškodit nebo snížit životnost baterie? Díky :)

Edit: Děkuji, a má to nějaký důvod, že je někde 2.1A a někde 2.0A? :)

Nejlepší odpověď
brillant

Můžeš to bez problémů použít, ničemu to neublíží. 1A, 2A, 2.1A je výstupní proud, který můžeš odebírat.

Další odpovědi
Dochy

Maximální proud, který může daná nabíječka dodat.
Měl by být vyšší než maximální nabíjecí proud, který si může vzít připojené zařízení.
Pokud je na nabíječce výrazně vyšší, ničemu to nevadí, nabíječka se přizpůsobí.
Pokud je nižší, ve většině případů mívají obě zařízení na tento případ ochrany a nic se nestane, kromě toho že nabíjení bude trvat déle. Ale bacha, úplně bych se na to nespoléhal.

Doplnění: 2.1 vs 2.0 – jen ten, že 2.1 je víc 😉 je tam dle specifikace nějaká rezerva i pro zařízení, která si budou brát 2A.