ladaI

Je nějaká možnost omezit max. rychlost Minibike 49 ccm společnosti Esell s r. o.?

Tato „hračka“ dosahuje údajně rychlosti 50 – 60 km/hod. Vypadá jako opravdová silniční motorka. Syn jí koupil vnukovi a myslím, že je na to ještě moc malý. Nedá si to ovšem vymluvit, sám má ZX-10R.

Odpovědi
Kepler

Málo informací. Pokud to má karbec, dělá se to jeho restrikcí, tedy použitím menšího difuzoru a osázením menšími tryskami. Takhle jsem to měl u motokola, kde byl použit motor z babety. Pokud to má vstřikování nevím, ale pravděpodobně zásahem do řídící jednotky. Určitě by bylo rozumnější poptat se nějakém motoservisu, asi existují i jednodušší metody.

Schluker

Restrikce na sání určitě dokáže snížit výkon i max rychlost. Nicméně. Syn je plnoletý. Vnuk je jeho dítě, ne vaše. Můžete synovi říct co si myslíte, ale jakkoliv zasahovat do jeho majetku a výchovy jeho dítěte je nepatřičné. Nechte to na něm.

Jen tak mimochodem, kolik je vnukovi?