reganama

Je možné,že po nainstalování a připojení WEB kamery nelze součastně připojit foťák a stahovat fotky?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Bylo by to možné, pokud by instalátor při instalaci oběma aplikacím chybně přiřadil stejný port.
Dá se to zjistit ve správci zařízení – pokud je detekována závada na instalaci nějakého zařízení, bývají tyto programy barevně označeny otazníkem nebo vykřičníkem. Rovněž lze ve správci zařízení tento problém odstranit ručním přidělením (změnou) volného portu pro aktuální ovladač.
Doplňuji:
Rovněž může být problém s duálním nastavením IRQ přerušení – tento problém se řeší obdobným způsobem jako u zmiňovaných portů

http://www.fi­.muni.cz/usr/pe­likan/ARCHIT/TEX­TY/PROSTR2.HTML

Další odpovědi
anonym

konflikty irq jsou davna historie (ktera prestala byt definitivne aktualni v dobe windows 2000 a vyse), i kdyz zajimava problematika, dnes uz opravdu nema prakticky dopad, architektura ovladacu uz funguje trochu jinak , tady bych problem nehledal … kdyby jeste dodnes platily limity irq jako za drevnich dob DOSU 🙂 mnoho zarizeni bysme k pocitaci nepripojili 🙂

… kdepak prakticky by se tato zarizeni ovlivnovat urcite nemela (zvlast pokud fotoaparat pripojujete jako mass storage device a nejedna se o nic neobvykleho co by pracovalo na podobnem principu jako webkamera ci napriklad twain – nektere starsi fotoaparaty twain opravdu pouzivaly k prenosu fotografii, bylo to velmi problematicke – snad to uz neni vas pripad) a pokud nahodou ke konfliktu techto dvou zarizeni dochazi, problem bude spise v tom ze mate napriklad slabe nebo zadne napajeni USB rozbocovace apod..