jarzal

Je možné zahradní kompost zbavit plevelů a larev PB hořákem?

potřebuji upravit kompost od semen plevelů pro domácí květiny. Jak to dělají průmyslově? Chemií?

Nejlepší odpověď
Drap

Hořák neni dobrá varianta. Běžně se to dělá parou. Průmyslově, kde na to mají zařízení, ale stejně tak dobře lze v domácích podmínkách v kotli, popřípadě v plechovém sudu.

Další odpovědi
aliendrone

Je to MOŽNÉ (ve smyslu, že to není nemožné). Na (předpokládám) dobře míněnou radu od dudu NEDEJ!! Podobný experiment jsem zkusil (nikoliv v mikrovlnce, ale v obyč. troubě na 90°C) a byl to pěkný smrádek, který se NECHTĚL nechat vyvětrat!!! ;) :D :D

Jestli to chceš dělat teplem, tak ROZHODNĚ VENKU!!!

Klaproth

Průmyslově se to dělá párou.

dudu

V menším množství by se zemina možná dala sterilovat i v mikrovlnné troubě.

dubraro

Ano. Jen se tomu pak už nebude říkat kompost, ale popel.

Dochy

Já „upekl“ zem v troubě (měl jsem ji víc promočenou, takže se spíše produsila). Nic nevyvětratelného by z toho být nemělo. Ale nejsem si jist jestli je to dobře. Přeci jen přirozeně jsou v půdě půdní bakterie, které jsou docela užitečné – pokud je zlikvidujeme mohla by být šance že se to tam pak zvrtne…