Anduška

Je možné vrátit knihu do knihkupectví Neoluxor? Je zde nějaká lhůta?

Odpovědi
Lamalam

Ano, je to možné. Ano, je na to lhůta. Doporučuji prostudovat obchodní podmínky daného obchodu – http://neoluxor­.cz/obchodni-podminky/

ptáč

Tak jsem dočetl všeob.obch.podm. a podle
/8.8.
Kupující odpovídá pouze za snížení hodnoty zboží v důsledku nakládání s tímto zbožím jiným způsobem, než který je nutný k obeznámení se s povahou a vlastnostmi zboží, včetně jeho funkčnosti./

se jeví, že nevrátí celou částku, ale bazarovou cenu.
8.7. Náklady spojené s dodáním zboží a vrácením zboží jsou vysoké, vzhledem k možné nízké ceně knihy.
 – Česká pošta – 79 Kč
 – Přepravní společnost – přeprava zboží a zásilek | DPD CZ – 115 Kč.
Z toho vyplývá knihu si nechat, nebo ji zkusit prodat na internetu, bazos.cz , hyperinzerce.cz , ale nejlepší řešení je databáze knih http://www.da­tabazeknih.cz/ba­zar
Rozdíl mezi vrácením knihy a prodejem je v ceně jednoho poštovného. Zatímco při vrácení zákazník hradí náklady spojené s poštovným, při prodeji poštovné hradí kupující.

Emefej

Ano, do 14 dnů, bez udání důvodu.