markos 111

Je možné strhnout zálohu na daň i přes to, že jsem neodepsala Prohlášení?

Dobrý den,
v létě mi byla stržena záloha na daň při DPČ. Vhledem k tomu, že jsem student a nevydělala jsem si více než 10 000 měsíčně, řešila jsem to se zaměstnavatelem, který ale nereagoval. Zároveň jsem ale nepodepsala prohlášení k dani a zaměstnavatel mi nesestavuje daňové přiznání.
Mám šanci na navrácení stržené částky? Případně je potřeba abych podala daňové přiznání, pokud chci částku vrátit?
Děkuji za odpověď.

Edit: prohlášení jsem podepsat chtěla, ale ani po opakované urgenci mi jej zaměstnavatel nedodal

Nejlepší odpověď
Pepa25

Zaměstnavatel srazil daň naopak právě proto, že jste nepodepsala prohlášení.

Ano, v rámci daňového přiznání pravděpodobně vznikne přeplatek a nárok na vrácení sražené daně.

Další odpovědi
Dochy

Nejsem si s tím jist, ale to prohlášení je hlavně o různých slevách na daně. Zaměstnavatel má povinnost daně strhávat, při podepsané prohlášení lze uplatnit různé slevy. Proto to prohlášení např. lze mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. Daně je možné si dořešit sám při ročním zúčtování.

Věštibull

Příspěvek smazán administrátorem.