Je možné sepsat mandátní smlouvu, pokud jsem vedena na úřadu práce?

Je možné sepsat mandátní smlouvu, pokud jsem vedena na úřadu práce? Pokud podepíši mandátní smlouvu, musím si založit živnost – podnikat jako OSVČ?

Nejlepší odpověď
standa

Platnou mandátní smlouvu (§§ 566–576 obchodního zákoníku) mohou uzavřít pouze ´podnikatelé´…, takže pokud jste v době, kdy jste byla evidována na ÚP, uzavřela mandátní smlouvu, pak je tato smlouva neplatná.

Odpověď na vaší druhou podotázku bych otočil:
„Pokud si založíte živnost a bude podnikat jako OSVČ, potom můžete podepsat mandátní smlouvu, která už bude platná.“

Další odpovědi
člověk

vše máte v té mandátní smlouvě