Avatar uživatele
anonym

Je možné reklamovat zboží i bez originální účtenky, pokud mám ale potvrzení o platbě kartou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, Damiana, briketka10 před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Mělo by to jít

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Teoreticky stačí i výpověď svědka.

Záleží co je přesně na výpisu z účtu, zda je tam uveden název účtu obchodníka korespondující s názvem firmy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

ad já…, nekecej bludy a raději si přečti Zákon na ochranu spotřebitele. Pravdu má briketka i výpověď svědka.
Reklamuje se přece konkrétní výrobek s přesnou cenou a výpisem s údajem o prodejci. Obchod si jen dohledá kód zboží z daného data prodeje a vytiskne duplikát původní účtenky, což je povinen ze zákona.
Nepoškozuj tazatele chybnými odpověďmi, toto je rubrika Obchodní právo a ne názorová a diskuzní s diletantskými dohady!!
Ta tvoje „logika“ je leda soukromá a zvrácená.
Doplňuji:
ad Kole, opět jen dohady, na potvrzení o karetní transakci je vždy přesná identifikace jak prodejce, tak platebního terminálu a dokonce i konečné čtyřčíslí platební karty a zda byl PIN OK.
Na výpisu z elektronického bankovnictví je vždy datum, název protiúčtu, z něhož je průkazný obchod, kde jsme nakupovali, přesná částka a údaj o platbě kartou.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

samozřejmě reklamovala jsem takto WC sedátko v Baumarktu a pokladní lístek se při přestavbě ztratil, dali mi nové..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Záleží na obchodníkovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Pokud se jedná o nákup v kamenném obchodě, tak to bohužel NELZE. Není tam totiž uvedeno, o jaký druh zboží se jedná, což je jedna ze základních podmínek vrácení (či „jen“ reklamace) zboží.
A cenu – jako pomocné vodítko k identifikaci zboží – nelze pochopitelně použít…

Toto tvrzení vychází z logiky věci a má obecnou platnost. Jasné je, když vám obchodník vyjde vstříc nad rámec svých práv, tak samozřejmě vrácení možné je. Vymáhat to však nelze…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek