Je možné reklamovat zboží i bez originální účtenky, pokud mám ale potvrzení o platbě kartou?

Nejlepší odpověď
Drap

Mělo by to jít

Další odpovědi
Michal Kole

Teoreticky stačí i výpověď svědka.

Záleží co je přesně na výpisu z účtu, zda je tam uveden název účtu obchodníka korespondující s názvem firmy.

anonym

ad já…, nekecej bludy a raději si přečti Zákon na ochranu spotřebitele. Pravdu má briketka i výpověď svědka.
Reklamuje se přece konkrétní výrobek s přesnou cenou a výpisem s údajem o prodejci. Obchod si jen dohledá kód zboží z daného data prodeje a vytiskne duplikát původní účtenky, což je povinen ze zákona.
Nepoškozuj tazatele chybnými odpověďmi, toto je rubrika Obchodní právo a ne názorová a diskuzní s diletantskými dohady!!
Ta tvoje „logika“ je leda soukromá a zvrácená.
Doplňuji:
ad Kole, opět jen dohady, na potvrzení o karetní transakci je vždy přesná identifikace jak prodejce, tak platebního terminálu a dokonce i konečné čtyřčíslí platební karty a zda byl PIN OK.
Na výpisu z elektronického bankovnictví je vždy datum, název protiúčtu, z něhož je průkazný obchod, kde jsme nakupovali, přesná částka a údaj o platbě kartou.

briketka10

samozřejmě reklamovala jsem takto WC sedátko v Baumarktu a pokladní lístek se při přestavbě ztratil, dali mi nové..

Mapel

Záleží na obchodníkovi.

Já...

Pokud se jedná o nákup v kamenném obchodě, tak to bohužel NELZE. Není tam totiž uvedeno, o jaký druh zboží se jedná, což je jedna ze základních podmínek vrácení (či „jen“ reklamace) zboží.
A cenu – jako pomocné vodítko k identifikaci zboží – nelze pochopitelně použít…

Toto tvrzení vychází z logiky věci a má obecnou platnost. Jasné je, když vám obchodník vyjde vstříc nad rámec svých práv, tak samozřejmě vrácení možné je. Vymáhat to však nelze…