jirka21kufr

Je možné při prodeji vozu předat auto kupci s doklady, aby si je potom přepsal na sebe?

Dobrý den,
prodáváme ojeté vozidlo. Máme zájemce, ale ten chce vozidlo hned koupit(předat) a odjet. Říkal, že máme podepsat smlouvu a dát mu doklady a on si přepis vozidla zařídí sám. Je to možné? Nejsou tam nějaká rizika, že vůz nepřihlásí? Nechce jít na osobní přepis.

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, rizika ze vůz nepřejlásí tu jsou. Proto je vhodné se proti takové situaci chránit, třeba si pro tento případ stanovit smluvní pokutu v takové výši, aby protistrana byla motivovaná dohodnuté splnit.

Další odpovědi
aliendrone

Já myslím, že https://autobi­ble.euro.cz/pos­tupovat-pri-prepisu-odhlaseni-vozidla/ ! ;) :)

Kryšpín

Nechce jít na osobní přepis to odpovídá na to, že je to slibotechna

cukrar

Možné to je právně, ale lidsky to nedělejte, okamžitě se dod¨stanete do problémů, jako tisíce jiných napálených.