Foks

Je možné opakovaným čištěním zubů 2× denně zastavit tvorbu zubního kazu?

Nejlepší odpověď
da ny

Kartáčkem odstraníš zubní plak.....
Ideální je správně „šmrdlat“ třeba u TV (filmu) zub po zubu jednosvazkovým kartáčkem (to bez pasty). 1× denně.
Jinak je běžné čištění 2× denně pastou.
Důležitá je správná technika a měkký zubní kartáček.
Na čištění aproximálních plošek je vhodné správně použít zubní nit (neporanit dásně). Na udržení parodontu pak již zmíněné mezizubní kartáčky a irigátor/sprchu.

Další odpovědi
marci1

Ne. Nejhorší na zuby jsou sladkosti. Sladké nejíst, nebo si po každém sladkém vyčistit zuby. 🙂
Zkus si přečíst podobné otázky: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zubn%C3%AD%20kaz

mosoj

Zastavit již vzniklý kaz čištěním zubů nelze, ale zamezit tvorbě dalšího lze.
Podmínka je čištění zubů 2 x denně, dostatečnou dobu a hlavně správně. Podle stavu zubů je třeba někdy používat i mezizubní kartáčky, nebo ústní sprchu.

květák75

Zastavit tvorbu zubního kazu určitě nejde. Určitě jde ale jeho tvorbu pravidelným čištěním zpomalit. Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že v tomto dokáže pomoci například i ústní sprcha. Já sama už nějakou dobu používám tu, kterou se mi povedlo sehnat přes https://www.ustni-sprchy.cz/ a opravdu to pomáhá.