kajicek94

Je možné někde dlouhodobě archivovat datové zprávy se zachováním právní váhy levněji než v datovém trezoru od ČP?

Když nepočítám možnost konverze za 30 Kč/stranu na Czech Pointu.
Jde mi čistě o digitální uložení.

Odpovědi
cochee

Ano, je to možné se zachováním právní váhy, viz komentář

Datovou zprávu lze uložit ve formátu .zfo na lokální disk, stane se tak včetně tzv. obálky a časového razítka. Takto staženou zprávu lze později v datové schránce verifikovat, tj. stáhnout do systému schránky, kde je ověřena neporušenost struktury a tím i platnost zprávy. Pokud systém zjistí, že již uplynula platnost archivního razítka, umožní zprávu stáhnout zpět na lokální disk s doplněným razítkem novým.

Tato funkce je v datové schránce dostupná přes položku menu „OTEVŘÍT .ZFO“ (alespoň tedy v aktuální podobě UI datové schránky).

Zdroj: https://www.mo­jedatovaschran­ka.cz/portal/IS­DS/ulozenazpra­va/nahrat

kajicek94

@cochee děkuji Vám za odpověď. Je možné provést též nějaké ověření příloh stažených z datových zpráv uložených na disku, zda nebyly pozměněny? Též s právní váhou? Děkuji.

cochee

Když už je to uloženo jen jako příloha, tak ne, ale když je ta příloha zakódována do toho .zfo souboru, tak integritu lze ověřit přímo v datové schránce, jak jsem psal.