Maussy

Je možné dát čtečku e-knih do nákladů ?

Mám firmu zabývající se prodejem zemědělských komodit a chci si koupit čtečku e-knih Kindle. Účetní tvrdí, že to není možné dát do nákladů, ale já to mám pro přenos pracovních dat a pro zobrazování pdf souborů a používal bych to k práci. Má účetní pravdu, nebo lže ??

Odpovědi
Drap

Je to možné, otázkou však zůstává, zda to uzná finanční úřad jako náklad potřebný k zajištění chodu firmy či živnosti.

baghira

Váš účetní je zřejmě málo kreativní :)

david22

Asi by se to dalo nějak zaonačit. Nicméně se mi potvrzuje, že podnikatelé by si nejraději dali do nákladů všechno, včetně vybavení soukromého bytu :(

led

V čítačke e-knih môžte mať pohromade všetky dôležité dokumenty, včetne aktuálnych zákonov, príručiek a manuálov a nemusíte sa vláčiť s celou papierovou knižnicou.
Ak si to správne zdôvodníte pred ´daňovákom´myslím, že to môžte odpočítať v nákladoch.