FlAsh_7

Je monitor naproti oknu špatná pozice?

Odpovědi
marci1

Ano. Monitor by měl být umístěn v barevně co nejvíce neutrálním prostředí. Rozhodně ho nestavte proti oknu, světlo by vás oslňovalo. Navíc kontrast mezi velkou světlou plochou a monitorem je pro oko značně nekomfortní. Máte-li displej s lesklým povrchem, pokuste se co nejvíce eliminovat možnost odrazu. Monitor tedy nestavte ani tak, abyste měli okno za zády, a dávejte také pozor na stropní svítidla. Odraz zářivek dovede při práci pořádně potrápit.
Kam tedy umístit monitor? Vhodným řešením je například položení na stůl ke zdi vpravo od okna. Světlo pak dopadá na pracovní stůl ve správném úhlu, zároveň ale nebude svítit na monitor. Toto platí, pokud jste pravák. Jste-li levák, stůl s monitorem nejlépe postavte vlevo od okna. Nic nezkazíte ani umístěním monitoru do kouta, na to jsou ideální rohové stoly. 🙂
https://www.al­za.cz/jak-na-zakladni-nastaveni-monitoru#kam-umistit

elkon

Kvalitnímu monitoru to nevadí, nesmí ale přímo do okna svítit plné slunce. To snad každý vidí, že to pak není OK.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.