Klarisa

Je mi čím dál hůř a nevím co dělat

Psala jsem,že mám nádor v hlavě,problém je,že musím čekat měsíc na magnetickou rezonanci.Hrozně se mi točí hlava a jsem jak opilá.Beru prášek na mozek a od včera už i prášky na spaní,takže jsem dnes spala 4 hodiny aspon,vzbudila se ve 4 ráno.mám pocit,že se té rezonance nedožiju.Byla jsem nadat doktorce,že mě včas neposlala na vyšetření a řekla mi,že jsem u ní nebyla,přitom jsem u ní byla 5× a prosila na kolenou at mě pošle na CT,ona mě vyhodila,že prý mám pít čaj na nervy,že jsem zdravá.a ted mi lže do očí.mám jí zažalovat?Nemám na to sílu,nejvíc mě štve,že mě nehala tak dlouho trpět.Taky nevím jestli mám jít k doktorovi,když je mi hůř a hůř,začalo mě brnět v levé noze.U doktora jsem byla včera a říkal,že musím čekat,ale co dělat když mi je tak blbě a jak mám vědět jestli mi nenaroste nádor za měsíc o další 1cm.myslím na sebevraždu hlavně večer.Pordte mám čekat nebo jít rovnou do nemocnice at se mnou něco dělají.
Doplňuji:
Mám nového doktora.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tady je každá rada drahá,těžko se dokáže někdo vžít do Vaší situace,kdo to nezažil. Tak snad jen pár slov na podporu,na sebevraždu zapomeňte,ta by byla řešením tak možná pro Vás a co ostatní lidičky kolem Vás,jak by k tomu přišli. Určitě už jste v životě ztratila někoho,kdo Vám byl blízký,jen si vzpomeňte,jak Vám bylo.....určitě bude líp,zima už je za námi,věřím,že Vám vše dobře dopadne a zasílám aspoň na dálku,kousek té pozitvní energie.

Další odpovědi
quentos

jak jste daleko od okresního, resp. krajského města? Tam by se ta rezonance snad dala ukecat, obzvlášť s ohledem na vážnost situace.

Miroslavst

Nejsem lékař, ale pokud bych byl ve vaší situaci a s takovým problémem u doktorky, řešil bych to asi tak, že v případě popisovaných obtíží bych si zavolal nebo ještě lépe nechal zavolat záchranku. Klidně bych řekl, že jsem i upadl a nějakou chvíli byl v bezvědomí. Popřípadě bych řekl, že mě našli doma ležet na zemi.
Záchranka by vás ihned do nemocnice odvezla a mag. rezonanci by určitě provedli co nejdříve.
Myšlenky na stížnosti nyní pusťte z hlavy, alespoň si trošku ulevíte. to bych řešil až poté.

Wareg

Dobrý den,

to je opravdu nezáviděníhodná situace. Ani mě nepřekvapuje laxnost některých doktorů… bohužel.

Prve zajděte rozhodně do nemocnice a zkuste je pourgovat ohledně MR, protože čas může v některých věcech hrát důležitou roli.

A obraťte se rozhodně na Českou lékařskou komoru, kde podejte proti dotyčné doktorce stížnost,případně zvažte konzultaci u právníka!

Ale každopádně to nenechte vyšumět!

Myšlenky na sebevraždu chápu, ale… zkuste ještě zatnout zuby, vzít si život je vždy až ta poslední možná varianta!

Lucimia

Jděte do nemocnice a prostě si vyduptejte tu resonanci! Přeci vás nemohou nechat tak dlouho čekat!!! Doktorku bych žalovala.. ale je mi jasné, že v tomto stavu nemáte na nic pomyšlení… ☹ Je to hrozné to naše zdravotnictví. Přeji hodně štěstí…

anonym

Jediné,co mě napadlo – nešlo by se obrátit na ombudsmana? To je přeci veřejný ochránce práv.
Přeji vše nejlepší!!

anonym

Klariso,nevim,kde zijete v jakem meste,ale verim,ze pokud pujdete na centralni prijem pacientu a vysvetlite jim sve pocity tak budete hospitalizovana a na MR se dostanete ihned.Moji mamku take nechali doma a ja ji jednu krasnou nedeli nalozila do auta a jela a verte nebo ne byla hned nasledujici stredu vysetrena na MR.Jde jen byt durazna a zadat to,na co ma pacient pravo.Ta vase lekarka tak to asi musi byt darecek u te bych se chtela lecit.Jedte Klariso ihned!Drzim palce

anetadela1

Já bych možná, až vám v noci zase nebude dobře, řekla manželovi ať vás vezme na pohotovost. Vyhodit vás nemůžou (myslím si to) a třeba by si vás tam nechali a udělali řádný vyšetření i s rezonancí.
Přeji vám hodně štěstí Klariso.