KatkatkaW

Je mezi tím nějaký rozdíl jestli cvičím třeba dopoledne nebo těsně před spaním?

Má to nějaký dopad na výsledek?

Nejlepší odpověď
Pájo

Záleží hodně na tom, jaké cvičení máte na mysli.
Stále platí pravidlo, že namáhavější a dynamičtější cvičení by se mělo provádět dopoledne (během dne) a né těsně před spaním.

Není totiž vůbec žádoucí rozproudit celé tělo těsně před spaním, kdy se máte naopak zklidnit a pak hned usnout.

Další odpovědi
Reezo

osobně si myslím, že spíš záleží na tom jedinci… není psané pravidlo, že je nejefektivnější cvičit v určitou hodinu… důležitější je správná strava, aby to cvičení mělo správný efekt. Také není dobré cvičit každý den.
já osobně nerad cvičím večer, jsem pak moc „rozpumpovaný“ a nemůžu jít pak spát třeba hodinu.

SengSS

Je lepší cvičit na večer protože po tom pravděpodobně nebudete nic moc dělat a tělo bude mít čas na regeneraci , ale jde i o to jak cvičíte a co cvičíte , silové cvičení se má provádět večer oproti tomu cvičení na kondičku zas přes den nebo po ránu plus vás nastartuje takže budete mít i více energie 😉 ......
Sportu Zdar ......

marci1

Jakýkoliv pohyb v jakoukoliv denní dobu je lepší než žádný. Ráno je lepší provozovat cvičení spíše aerobní ( nastartuje metabolismus ), večer fyzicky namahavější (lépe se nám bude usínat ). Večer ale necvičíme moc pozdě.