Zvědavý

Je-li přívěsek na krk vyroben ze slitiny zinku, poškodí ho voda?

Zkoroduje, zreziví nebo tak něco či se mu nic nestane ? díky

Z vašich odpovědí to chápu tak, že voda mu neublíží, je to tak ? Prosím odpovídejte konkrétně.

Nejlepší odpověď
Drap

Nezrezivý. Zinek se používá převážně ve slitinách. Sám o sobě je velmi měkký. Po odlití je zinek lesklý s modrým nádechem. Na povětrnostních podmínkách povrch koroduje a zinkový povrch šedne. Zinek se používá jako ochrana proti korozi u jiných kovů.Přívěšek mohou po čase narušit i kyseliny v podobě potu. Vše bude také odvislé od toho, kolik zinku v přívěsku je.
Voda mu neublíží

Další odpovědi
Lamalam

Nezreziví a dokonce ani nezkoroduje. Na vzduchu se rychle pasivuje vrstvičkou ZnCO3, která brání další korozi.

Cenobita

Zinek ovšem reaguje s kyselinami a pokud bude voda chlorovaná, není zcela jisté, že nedojde k poškození. Viděl jsem zkorodované zinkové mince.