Boy 13

Je lepší mít nastavený čas o něco málo dopředu?

Myslíte, že je dobré, když má člověk třeba na hodinkách nastaven čas o něco málo dopředu? Třeba o dvě-tři minuty?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč? Potřebuji vědět kolik je hodin a ne počítat s tím, že tam mám tři minuty. Všude kam jdu, počítám vždy s rezervou. Nerad chodím pozdě, nebo na vteřinu přesně, a to samé požaduji i od druhých Tím, že přijdu pozdě, nedělám ostudu jen sobě, ale urážím tím i ty, kteří musí čekat.

Další odpovědi
Edison

Myslím, že to je naprosto k ničemu, až spíše na škodu.

aliendrone

Je to spíš o osobních preferencích. Znám pár lidí, kterým to tak vyhovuje, i když tomu nerozumím – používají stejný PŘESNÝ čas jako já (žádné +/-), jen je posunutý kupředu např. o 90s.

Mně osobně to přijde zbytečné.

Dochy

Podle mně je to nesmysl. Ale každej máme svůj způsob, jak se s plánováním vypořádat. Tohle (přestože to považuju za nesmysl) nemám problém tolerovat. Horší jsou Ti co chtějí přenastavovat čas všem 😉

autacek

Ač se to může zdáť jako hloupý nápad, svou dobrou myšlenku to má – přijdu vždycky v čas.

Buhužel to nefunguje dlouhodobě – prostě si zvykneš, že máš ještě minutku dvě k dobru, což může být fatální, když se pak podíváš na jiné hodiny.

Další možnou negatiní věcí pak je, že když máš třeba takhle „rozjeté“ hodiny v autě, tak tě to pak nutí spěchat, abys něco stihl, i když reálně máš ještě pár minut čas navíc a šlo by to i bez stresu.., to nezmiňuji ani to, že tě ta nejistota pak nutí místo na provoz koukat i jinam, aby sis ověřil, jaký je skutečný čas.

Emefej

Myslím, že je to hloupost.

zjentek

Mám to tak nějak… když vařím vajca, nikdy nepřestřelím hniličku..

hapiky

Když jdou hodinky popředu, má to určitou výhodu, když je stratíš, můžeš je najít

Kelt

Pokud mám být někde v určitou dobu a vím, jak rychle se tam dostanu, tak nezáleží na tom, jak mám nastavený čas, když vím, zda je přesný, nebo dopředu nebo dozadu nastavený.