Avatar uživatele
Boy 13

Je lepší mít nastavený čas o něco málo dopředu?

Myslíte, že je dobré, když má člověk třeba na hodinkách nastaven čas o něco málo dopředu? Třeba o dvě-tři minuty?

Zajímavá 0 před 2142 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Proč? Potřebuji vědět kolik je hodin a ne počítat s tím, že tam mám tři minuty. Všude kam jdu, počítám vždy s rezervou. Nerad chodím pozdě, nebo na vteřinu přesně, a to samé požaduji i od druhých Tím, že přijdu pozdě, nedělám ostudu jen sobě, ale urážím tím i ty, kteří musí čekat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Myslím, že to je naprosto k ničemu, až spíše na škodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Je to spíš o osobních preferencích. Znám pár lidí, kterým to tak vyhovuje, i když tomu nerozumím – používají stejný PŘESNÝ čas jako já (žádné +/-), jen je posunutý kupředu např. o 90s.

Mně osobně to přijde zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Podle mně je to nesmysl. Ale každej máme svůj způsob, jak se s plánováním vypořádat. Tohle (přestože to považuju za nesmysl) nemám problém tolerovat. Horší jsou Ti co chtějí přenastavovat čas všem 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Ač se to může zdáť jako hloupý nápad, svou dobrou myšlenku to má – přijdu vždycky v čas.

Buhužel to nefunguje dlouhodobě – prostě si zvykneš, že máš ještě minutku dvě k dobru, což může být fatální, když se pak podíváš na jiné hodiny.

Další možnou negatiní věcí pak je, že když máš třeba takhle „rozjeté“ hodiny v autě, tak tě to pak nutí spěchat, abys něco stihl, i když reálně máš ještě pár minut čas navíc a šlo by to i bez stresu.., to nezmiňuji ani to, že tě ta nejistota pak nutí místo na provoz koukat i jinam, aby sis ověřil, jaký je skutečný čas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Myslím, že je to hloupost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Mám to tak nějak… když vařím vajca, nikdy nepřestřelím hniličku..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Když jdou hodinky popředu, má to určitou výhodu, když je stratíš, můžeš je najít

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pokud mám být někde v určitou dobu a vím, jak rychle se tam dostanu, tak nezáleží na tom, jak mám nastavený čas, když vím, zda je přesný, nebo dopředu nebo dozadu nastavený.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek