Meggie2

Je kravina suplementovat v létě vitamin D?

Odpovědi
elkon

Příště piš česky, nezáleží zda je léto, nebo jiné období. Doplňování vitamínu D je prospěšné.

Sameotazky

Záleží jaké máš hladiny.

cochee

V létě je to zbytečné, pokud si v jednom kuse nepokrýváš pleť vrstvami opalovací kosmetiky. Pár minut na slunci v létě po dobu, než je pokožka mírně narůžovělá, vyprodukuje 10.000 až 50.000 IU vitamínu D. Což je téměř 100× více než je doporučená denní dávka. Nehledě k tomu, že takto přirozeným způsobem získaný vitamin si tělo je schopno uchovat po delší dobu, než umělohmotný suplementovaný vitamin.

Sameotazky

@cochee ty nevíš jaké má hodnoty, tak nemůžeš vědět, jestli potřebuje suplementovat vit. D léto neléto.

cochee

Píšu 100 x více než DDD. I kdyby měla hypovitaminózu nejhrubšího kalibru, to prostě bude stačit. Na obalu vitamínu D je taky napsáno „stačí 1 tableta týdně“ a ne „nejprve si zajdeme udělat stanovení vitamínu D v séru“. Takže mé tvrzení, že slunění vyprodukovavší několik desítek tisíc IU vitamínu D je dostatečný zdroj vitamínu na to, aby bylo možno vynechat suplementaci, se blíží realitě o dost více
než tvrzení, že i v létě je potřeba suplementovat syntetický D u lidí s nedostatkem D.