triqma

Je každodenní překračování doporučeného příjmu Fenylalaninu v pořádku? Jaké má jeho nadměrné užívání vliv na moje tělo?

Počítám si příjem kalorií skrze aplikaci a objevil jsem, že kromě jednotlivých příjmových složek udává i přijatou hodnotu PHE (fenylalanin). Uváděná doporučená denní dávka je 500–1500mg (například ale 100g kuřecího masa ale obsahuje 1500mg). Dodržovat doporučenou denní dávku mi tedy přijde nemožné, neboť se velké množství této látky nachází snad v každé potravině. Co s tím? Jak to mám chápat? Je mi jasné, že naprostá většina několikanásobně a nevědomky překračuje doporučené denní množství (pokud se nejedná o vegetariány). Jsem z toho zmatený a rád bych zkusil dodržet po nějakou dobu doporučené hodnoty. Mám tedy vyřadit příjem masa? Předem díky Všem za odpovědi.

Odpovědi
elkon

Sportuj a jez zdravě, maso, zeleninu, těstoviny, rýži, brambory, vše v rozumné míře a vykašli se na různé umělé náhražky, pokud se chceš dožít vysokého věku v solidní kondici.