bolak

Je inhalování přepálenýho smaženýho tuku z hranolek zdraví škodlivý?

Jde mi o můj zdravotní stav. Denně jezdím na kole kolem desítek restaurací a občas se zastavím, slezu z kola a čtvrt hodinky vdechuju z ventilace opojnou vůni smaženého tuku s příměsí rybího filé a tvrdého sýra, může to mít na mě nějaké neblahé účinky stejně jako je to u pasivního kouření?

Vdechuji též pouze pasivně.

Odpovědi
anonym

Usazuje se ti v plicích tuk a musíš jej posléze vykašlat…
Ovšem – to bych chtěl vidět, jak cyklista zastaví u ´komína´ digetoře a fetuje pach přepáleného oleje…
😁

marci1

Samozřejmě, že škodlivé je, ale v tak malé míře, jak popisuješ, to nějaký zásadní vliv na Tvé zdraví nebude asi mít. Spíš je to horší pro toho, kdo je v kuchyni připravuje několik hodin denně a delší dobu. 🙂