Je finanční rozdíl v kastraci obyčejné a šlechtěné kočky?

Dnes jsem volala veterináři, že bych potřebovala vykastrovat 8m kocourka Birmy posvátné, protože nám začal toužit po kočkách. Veterinářka se mě zeptala, jestli se jedná o obyčejnou kočku, nebo nějaké vyšlechtěné plemeno. Řekla jsme jí tedy, že máme krásnou zdravou papírovou šlechtěnou kočku. Její odpověď byla, že mě kastrace bude tedy stát 1000 oproti kastraci OBYČEJNÉ kočky (ta stojí 500). Chci se tedy zeptat, jestli je tohle normální. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by se rozlišoval původ kočky k takovýmto účelům. Mě to přijde jako naprostá blbost. Normálních koček domácích jsme měli už kvanta a teď máme prvně mazlíka s původem. Kastrované byly všechny naše kočky. Proč by měl dostat jiný druh anestezie jenom proto, že je to papírová kočka…však má čtyři nohy,ocas a dvě uši…stejně tak, jako každá jiná kočka, co žije kdekoliv na světě. Když jsem se jí tedy zeptat, proč u nich musí dostat kočka s původem dražší anestezii, paní mi pouze řekla, že se to tak dělá..nic konkrétního. Dotázala jsem se na to u jiného veterináře a ten mi řekl, že oni tohle nerozlišují a přijde mu zvláštní. Upřímně nevím, nikdy jsem to neslyšela. Vím jen, že se u kočiček provádí jemnější operace, kde je to finančně nákladnější, časově náročnější, ale doktoři jsou dnes velice šikovní a kočičky nemají prakticky skoro žádnou jizvičku

Odpovědi
Lamalam

Každý veterinář má svůj ceník. Když s ním nesouhlasíš, jdi k tomu levnějšímu.

Můj laický názor je, že rozdílná cena může mít své opodstatnění. Co když ty šlechtěné kočky jsou choulostivější a vyžadují šetrnější a tím i dražší operaci?

dubraro

Ještě jsem se nesetkal s tím, aby zákrok měl rozdílnou cenu podle plemene.
Ale může to mít svůj důvod například v riziku. Když se něco škaredě zvrtne, a to u každého lékařského zákroku může, tak je rozdíl se majiteli obyčejné kočky jen omluvit nebo se s majitelem drahé kočky soudit a platit náhradu.

BTW: U nás se v názvu tohoto plemene neužívá slovo „posvátná“, je to prostě jen Birma. Tento název se užívá v angličtině, kde je to Sancte Birma. Odtud také EMS kód SBI.

Zdroj: http://www.schk­.cz/schk/ems.htm

Šidlo

a povedala vám presne prečo?

ak áno, ja byť vami to zaplatím