Avatar uživatele
zjentek

Je deset kaček za vajco od kury z volného výběhu dobrá cena?

Názory?

Samozřejmě sousedka mi dá, až přestane přepeřovat. Tohle to je obvyklá cena z levného Kauflandu a pod.

Ještě takhle: Jeden by řekl, že kura při volném výběhu se svobodně nazobe bůhví čeho a dodom se vrátí nažraná, takže tam už nespotřebuje prakticky žádné tzv. krmivo nebo co to do nich perou. Ale třeba jsem stará, blbá škola. Děkuju.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Lgee, Ametyst před 485 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Volný výběh je pro slepice sice ideální, ale stejně jí musíš dát nažrat. To co nasbírá je spíše jen biodoplněk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
michalds

drahé

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Randomčlověk

10 je moc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nemám již zdroje vajec z domácích chovů (příbuzní). Takových vajec dostanu darem tak 50 Ks v roce.
Kupuji u nás v malém obchůdku se zeleninou aj. Vejce jsou velikost L. V srpnu stálo jedno vajo 3, 60 Kč. Cena se postupně šplhala nahoru. Od Mikuláše na 6 Kč/ks. Více jsem za vejce velikosti L, z kvalitního/zná­mého zdroje, ještě nedala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

U nas se prodavaji domaci vejce za 5,– Kc kus.
10,– Kc ? To si z tebe asi nekdo dela legraci?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Uplynul tyden a situace se natolik zmenila, ze tech 10kc je opravdu realnych.
Knedliky s vajickem nebo michana vajicka se stanou luxusni pochoutkou!!
A lidi ve mestech zacnou pestovat slepice na balkone.
Verte tomu nebo ne, ale byla jsem svedkem (je to asi 4 roky), kde rodina z Prahy si vezla tri slepice na venkov, aby se probehly na cerstvem vzduchu.
Tenkrat jsem se divila, ted uz to asi vyjimka nebude!:-D

Avatar uživatele
zjentek

Drape, možná že běhají někde volně po hale po kachlích a tak těžko sezobnou nějaké to bio. Takže jim (možná) zobání rozházejí po hale, ale na bidlo se vrátí nažrané 🤷‍♂️…a vajco 10 očí, no nekup to! 🤨

Avatar uživatele
Ametyst

Otázkou jsi mi připomněl, že jsem asi včera viděla v Tescu platí vajec z Litvy. To musí být hrozně ekologické. Obecně se bavím čtením etiket potravin.

Avatar uživatele
Ametyst

Oprava: plata vajec.

Avatar uživatele
zjentek

Netřeba, pochopuju 😛

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování